[Alındı] Corsair VOID RGB USB Dolby 7.1 Gaming Headset İnceleme

Herkese merhaba :)
Sizlere geçen ay Amazon'dan sipariş ettiğim Corsair VOID RGB headsetin genel olarak incelemesini yapmaya çalışacağım. 290 TL bir fiyatla aldım ve kargo 9 gün içerisinde ulaştı. Türkiye fiyatı 460 TL civarındaydı. İlk olarak paketleme :
foto1.jpg

Paketleme gerçekten sağlam olmuş. Kutunun iç kısımları küçük hava paketleri ile çevrelenmiş ve yalnızca sağ taraftaki hava paketleri patlamıştı. Kutu içeriği sağlam olduğundan herhangi bir sarsıntıdan etkilenmemiş. Bu Amazon hakkındaki ilk olumlu tik.
2016-11-06 14_06_16-içerik.jpg - Windows Fotoğraf Görüntüleyicisi.png

Ürünün kendi kutusuna geldiğimizde şık bir kutuda geliyor.
içerik2.png

içerik3.png

Kutu içeriğinde Quick Start Guide ve Garanti Belgesi çıkıyor. Herhangi bir kurulum CD si bulunmamakla beraber, Corsair CUE Utility Software indirmeniz gerek, buna birazdan değineceğim.
içerik4.png

Gelelim asıl bölüme :D
Ürünü 1 aylık kullanım tecrübeme dayanarak artıları ve eksileri özetleyeyim.
Artılar :
  • - Kafayı saran çok rahat bir yapıya sahip. Özellikle baş kısmında kullanılan Memory Foam o kadar yumuşak ki uzun süren oyun seanslarında kafama hiç ağrı ve baskı yapmadı (y)
  • - Malzeme kalitesi üst düzey, özellikle kulaklığı tutan kısımlar metal ve dayanıklılık hissi veriyor. Yani kopma,kırılma olmasının önüne geçiyor. Buna rağmen yine hafifliğini koruyor (y)
  • - Earpad ler kulağınızı tam olarak boşluk bırakmadan sarıyor ve yine yumuşak bir yapıya sahip, terleme sorunu yaşamadım.
  • - Başlığın ayarlanabilir seviyesi yine güzel bir nokta.
  • - Mikrofon işlevi bakımından sesinizi akıcı iletiyor ve ayrıca ayarladığınızda sesinizi kendiniz duyabiliyorsunuz.
  • - Mikrofonun infomic ledleri ile mikrofonunuz açık mı kapalı mı göz ucuyla kontrol edebiliyorsunuz.
  • - Kulaklığın sol yanında mikrofon açma/kapama tuşu beğendiğim noktalardan biri, kullanışlı :)
  • - Yine kulaklığın sol köşesinde çıkıntılı bir tekerlek mevcut. Buradan hafif yukarı iterek sesi açıp, hafif aşağı dokunarak sesi kısabiliyorsunuz. Bu tekerleğe uzun basınca Stereo ile Dolby 7.1 arasında geçiş yapabiliyor, kısa basınca beş tane ses efekti arasında geçiş yapabiliyor. (Pure Direct, Bass Boost, FPS Competition, Clear Chat, Movie Theater)
  • - Ses kalitesinden memnunum, bazı arkadaşlar sorabilir belki. CS:GO ve Rainbow Six Siege oynarken 7.1 ve FPS Competition özelliği açıkken tatmin edici bir ses ve derinliği var. Film veya dizi izlerkende 7.1 özelliği harika :D
  • - RGB aydınlatma efektleri etkileyici ve yeterince parlak ;)
içerik6.png

Eksiler :
  • - Takar takmaz canımı en çok sıkan nokta yazılım oldu çünkü en güncel Corsair yazılımını yüklediğimde kulaklığın üzerindeki ses açma kapama fonksiyonu hariç diğer özellikler çalışmıyordu :lanet:(Mikrofon kapatma tuşu vs.). Tabi bunu eski versiyon yükleyerek çözdüm.
  • - Kablo uzunluğu yeterli değil fakat kasanızın arka kısmı sizden tarafsa rahat kullanabilirsiniz. Geriye açılma payı fazla kalmıyor.
  • - Bass Boost etkinken acayip seste bozulmalar oluyor. Aşırı müzik tutkunu değilseniz Bass Boost özelliği göz ardı edilebilir.
  • - Rainbow Six Siege te her yolu denememe rağmen kulaklığı görmedi. Diğer oyunlarda görüyor fakat sorunu çözemedim.
  • - Mikrofonu bükemiyorsunuz sadece belli seviyelerde aşağı indirip, kaldırabiliyorsunuz. Ağza yakın olmamasını isteyenler için ideal.

Sonuç olarak, yazılım sıkıntılarını katmazsak tasarım ve ses olarak Corsair etkileyici bir iş çıkarmış. Müzik dinlemeyi çok seviyorsanız pek tavsiye etmem, fakat film, oyun olarak bu kulaklığı tercih edebilirsiniz. Yazımda hata olduysa affola :) sorunuz varsa cevaplayabildiğim kadar buradayım ;)
içerik 5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar horlattigim için özür dilerim ben bu kulakligi almak istiyorum ama tom clancy rainbow six siege oynayacagim full acaba kulakligi alsam o algilama sorunu bendede olurmu olursa nasil çözerim acaba

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı