[Alındı] G3220 tabanlı sistem iyileştirmesi

Öncelikle herkese selam. 400 TL bütçem vardı. Alacağım bazı ekran kartları ya darboğaz yapıyordu yada istediğim performansı veremiyordu bende gittim bunları aldım.

MSI H81M-P33
Intel Pentium G3220
4 GB Corsair Value 1333 MHz (1600 MHz OC)

10595778_887240311304642_1800424179_n.jpg

Bu 2 resimi yükleyemedim sosyale hata verdi. Yöneticiler ceza kesmeyin :(

L9XkS6l.jpg

Montajlanmış hali :

z6LUVmA.jpg

Görüşlerim: Bence iyi ki almışım. İşlemci güzel, anakart süper, harika, muhteşem, efsane. Beklentileri oldukça karşılayan bir anakart. BIOS'u çok güzel ve kullanışlı. Board Explorer ile kasamı açmadan bileşenlerime bakabiliyorum. Çok iyi. RAM herkesin ihtiyacını karşılayacak türden iyi. Hızlı, güzel ve güncel bir sistem oldu.

G3220 haswell işlemcidir sorun tesşkil etmez ama G3258 haswell refresh işlemci olduğu için BIOS güncellemesi gerekir. Hayırlı olsun bu arada.
O zaman anakart bana bu bios güncellemesi ile veya daha üst bir güncelleme ile gelirse işlemciyi taktığımda çalıştırabilirim değilmi ?
hr.PNG

@Dark Gamer yanıtınızı bekliyorum, anakartın hangi bios güncellemesi ile geldiğini hatırlıyorsanız çok iyi bir bilgilendirme olur.

Bakkallara götürme anakartını vatana tekrar götür fatura ile beraber. Orada BIOS güncellemesi yapmalarını iste. Onlar bir haswell işlemci takıp BIOS güncellemesi yapacaktır.

O zaman anakart bana bu bios güncellemesi ile veya daha üst bir güncelleme ile gelirse işlemciyi taktığımda çalıştırabilirim değilmi ?
Eki Görüntüle 16636
@Dark Gamer yanıtınızı bekliyorum, anakartın hangi bios güncellemesi ile geldiğini hatırlıyorsanız çok iyi bir bilgilendirme olur.
Forumda bir arkadaş konusunda hiç görüntü alamadağını söylemiş ancak bende i3-4150 ve H81N tabanlı bir sistem topladım.
Anakartın sitesinde desteklediği tüm işlemciler için en az F3 bios sürümü olması gerektiği yazıyordu. Bende bundan yola çıkarak F3 sürüm ile gelir sandım. Ancak sistemi çalıştırdığımda bios sürümünün F1 olduğunu gördüm. Biosa her girdiğimde 1-2 dakika sonra bios dondu ve sistemi yeniden başlatınca siyah ekranda kaldı. Restart için sistemi kapatıp açmak gerekti.
Bende biraz da panik halinde tablet ile en son F4 sürümünü indirip Micro SD karta atıp onu da çevirici ile USB 2.0-3.0 portlarını deneyerek sisteme Micro SD kartı gösterip biosu güncelledim.
Yani anlatmak istediğim bios sürümünün gerekenden düşük olması hiç görüntü alamayacağın anlamına gelmez. USB belleğe güncel biosu at ve eğer bilgin yoksa bios güncelleme rehberlerine bak ve sistemi kurup duruma göre hareket et. Hiç görüntü gelmezse veya biosa giremezsen Vatan a gidersin. Ancak bios güncelleme evresinde elektrik kesintisi olursa sorumluluk kabul etmem :) Bende netten sipariş verip aldım. Hayali olmayan sistemimin ispati olarak kablo düzenleme kaos ortamı;
newIMG_20140813_184527.jpg

Son düzenleme:
Forumda bir arkadaş konusunda hiç görüntü alamadağını söylemiş ancak bende i3-4150 ve H81N tabanlı bir sistem topladım.
Anakartın sitesinde desteklediği tüm işlemciler için en az F3 bios sürümü olması gerektiği yazıyordu. Bende bundan yola çıkarak F3 sürüm ile gelir sandım. Ancak sistemi çalıştırdığımda bios sürümünün F1 olduğunu gördüm. Biosa her girdiğimde 1-2 dakika sonra bios dondu ve sistemi yeniden başlatınca siyah ekranda kaldı. Restart için sistemi kapatıp açmak gerekti.
Bende biraz da panik halinde tablet ile en son F4 sürümünü indirip Micro SD karta atıp onu da çevirici ile USB 2.0-3.0 portlarını deneyerek sisteme Micro SD kartı gösterip biosu güncelledim.
Yani anlatmak istediğim bios sürümünün gerekenden düşük olması hiç görüntü alamayacağını garanti etmez. USB belleğe güncel biosu at ve eğer bilgin yoksa bios güncelleme rehberlerine bak ve sistemi kurup duruma göre hareket et. Hiç görüntü gelmezse veya biosa giremezsen Vatan a gidersin. Ancak bios güncelleme evresinde elektrik kesintisi olursa sorumluluk kabul etmem :) Bende netten sipariş verip aldım. Hayali olmayan sistemimin ispati olarak kablo düzenleme kaos ortamı;
Eki Görüntüle 16651
İşte duymak istediğim buydu. Ben işlemciyi taktığımda hiç açılmayacak sandığım için bu kadar panik yaptım. Bana söylenilende genelde bu yönde oldu, yani görüntü alabiliyorsam sıkıntı yok çok teşekkürler.

O ihtimalide göz önünde bulunduruyorum şuan okuyorum attığınız konuyu. Şuan kafamdaki en kötü ihtimal bir bilgisayarcıya gidip durumu anlatıp bios güncellemesi yapmak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı