[ALINDI] Gtx 970 SLI Sistem

• Konuyu başlatan Hitokiri Battousai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 75
  • Görüntüleme 11B
Merhaba, sistemi yaklaşık 2 hafta önce topladım. Açıkcası inceleme nasıl yapılır, ne incelenir pek bilgim yok ama sormak istediğiniz, bilmek istediğiniz birşey varsa yardımcı olabilirim.

Intel i7 4790K
Gigabyte Z97X-Gaming 5 (Başlangıçta Msi Gaming 7'ydi fakat kart yanınca böyle oldu. )
Msi Gtx 970 100 Me SLI
Crucial Ballistix TacticalTracer 2x8Gb v/Led
Corsair H110
Corsair Cx 750M
Corsair Graphite 760T White
Seagate 2Tb St2000Dm001
Samsung 840 Evo 120Gb
Corsair Vengeance M65
Corsair Vengeance K70

Resimleri atacağım.

@Silinen üye Sistem hayırlı olsun nazar boncuğu şart :) Tek bir sorum olacak monitörden memnun musunuz? 4K Monitör bakıyorum sürekli fiyatlar arası uçurum var. Açıkcası 1500 civarı 4k monitör çok cezbediyor ama gözlemlediğiniz dezavantajları var mı?
Şuanki 4k monitörler 5ms gibi bir gecikme süresi ve 60 hz desteği sunuyor max. ( en azından ben daha iyisini görmedim.) Gta V gibi tps oyunlarda en mükemmel grafik için 4k en iyi seçim olur. Yanlız CS:GO gibi BF4 gibi oyunlarda sen en düşük ms en yüksek hz odaklanmalısın. Ne tarz oynadığına kesin karar ver sonra 4k ya bak derim. Ayrıca 4k da film bir müthiş oluyor :)

Şuanki 4k monitörler 5ms gibi bir gecikme süresi ve 60 hz desteği sunuyor max. ( en azından ben daha iyisini görmedim.) Gta V gibi tps oyunlarda en mükemmel grafik için 4k en iyi seçim olur. Yanlız CS:GO gibi BF4 gibi oyunlarda sen en düşük ms en yüksek hz odaklanmalısın. Ne tarz oynadığına kesin karar ver sonra 4k ya bak derim. Ayrıca 4k da film bir müthiş oluyor :)
Bu monitörde 1 ms. :)

@Silinen üye Sistem hayırlı olsun nazar boncuğu şart :) Tek bir sorum olacak monitörden memnun musunuz? 4K Monitör bakıyorum sürekli fiyatlar arası uçurum var. Açıkcası 1500 civarı 4k monitör çok cezbediyor ama gözlemlediğiniz dezavantajları var mı?
Görüntü kalitesi olarak gerçekten çok iyi fakat hareket kabiliyeti çok düşük. Yani aşağı yukarı fazla hareket etmiyor. Birde ayaklık kısmındaki gri yeri metal sanıyordum, plastik olması beni üzdü. :D

Bu monitörde 1 ms. :)

Görüntü kalitesi olarak gerçekten çok iyi fakat hareket kabiliyeti çok düşük. Yani aşağı yukarı fazla hareket etmiyor. Birde ayaklık kısmındaki gri yeri metal sanıyordum, plastik olması beni üzdü. :D
Açıkcası aldığımda pek yerinden hareket etmeyecek monitör. O beni ilgilendirmiyor yani benim için önemli olan performans :)

Merhaba, sistemi yaklaşık 2 hafta önce topladım. Açıkcası inceleme nasıl yapılır, ne incelenir pek bilgim yok ama sormak istediğiniz, bilmek istediğiniz birşey varsa yardımcı olabilirim.

Intel i7 4790K
Gigabyte Z97X-Gaming 5 (Başlangıçta Msi Gaming 7'ydi fakat kart yanınca böyle oldu. )
Msi Gtx 970 100 Me SLI
Crucial Ballistix TacticalTracer 2x8Gb v/Led
Corsair H110
Corsair Cx 750M
Corsair Graphite 760T White
Seagate 2Tb St2000Dm001
Samsung 840 Evo 120Gb
Corsair Vengeance M65
Corsair Vengeance K70

Resimleri atacağım.
İyi ki anakartı değiştirmişsin. Seçtiğin anakart MSI Gaming 7 den daha iyi.

Açıkcası aldığımda pek yerinden hareket etmeyecek monitör. O beni ilgilendirmiyor yani benim için önemli olan performans :)

Performans olarak gayet iyi bence, bir sıkıntı göremedim.

İyi ki anakartı değiştirmişsin. Seçtiğin anakart MSI Gaming 7 den daha iyi.
Daha iyi olduğunu sanmıyorum ya, bir kere anakart üzerinden açma kapama düğmesi yok, OC Genie gibi bir özelliği yok.
Boyutu biraz daha küçük olduğundan kasanın arkadaki boş plakası birazcık görünüyor. Gaming 7 daha bir siyahtı, bunun rengi ise biraz daha maviye kaçıyor.
Bios ise gerçekten berbat, başlangıçtaki Gigabyte simgesi 360P resmen fakat yapacak birşey yok, olan oldu. :/

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı