[Alındı] i3 4160 ve MSİ GTX 750Tİ Sistem

Merhaba arkadaşlar forum kullanıcılarının yardımlari ile birlikde sistemimi topladım.
Kablo düzenlemesi pek iyi olmadı sanırım ilk defa sistem topladım ona sayın :)
BİLEŞENLER
1.Anakart: Asus H81-M PLUS
2.İşlemci : İntel İ3 4160 3.6 GHz
3.Ekran Kartı:MSİ GTX 750Ti GAMİNG EDİTİON
4.Bellek(RAM) : GSKİLL Ripjaw 4GB DDR3 1600 MHz CL9 1.5V . Bundan 2 adet toplam 8GB.
5.Kasa : ZALMAN Z9 PLUS MİDT ATX KASA
6.Güç Kaynagı(PSU) : ZALMAN GLX 600W 80+
7. WD Caviar Blue 1TB HDD (Sabit Disk) 7200 Rpm 64 MB Cache SATA 3.0

Kasa ve güç kaynagından dolayı sistem biraz pahalı oldu. İçinde psu olan 350 tl degerinde bir kasada alabilirdim ama hem kasa kalitesi hemde güç kaynagı kalitesinin düşük oldugunu bildiğim için almadım. Güç kaynagı bıraz daha iyi olsunda başımızı agrıtmasın dedım.

İncelemeye başlayalım

İlk öncelikle anakarttan cok memnun kaldım bu fiyata şahane bir anakart kendisi.İşlemci sogutucusu olarak intel in stok sogutcusunu kullanıyorum şimdilik ama boşta 28 ile 32 derece arası gidip geliyor memnunum şuanlık daha oyunları yüklemiş deilim bakalım yükde kaça çıkıcak sıcaklık. Kasaya gelirisek kasanın kablo düzeni için ayrılmış olan boşluk gayet yeterli . Kasanın kutu içeriği oldukça zengindi fakat bir şey eksikti anakartların boyutuna gore kasa içine takıcagımız vide yuvalarını sıkmak için somon çıkmadı cokta büyütülecek bir hata deil. Bu hatayı şöyle kapattı gözümde hdd gibi bileşenlern statik elektirikden etkilenmemesi için viaları takmadan önce takmamız için yaklaşık bir 15 adet kauçuk vida pedi koymuşlar. Bu inceleme hanesine bir + olarak eklendi . Kasa ile 4 adet fan geliyor bir tanesi yan kapakda , bir tanesi üst tarafta , bir tanesi ön tarafta digeri ise egzoz fan olarak kullanılmış . 3adet fan ledli egzoz fan ise ledsiz ama zalmanın en üst seviye fanlarından kullanılmış. Kasanın fan kontrolcüsü bulunmakda 2 adet fan takabılıoruz. Molex üzerinden hem kontrolcü hem termometre güç alıyor . Termometresi gayet iyi bir şekide ölcüyor . Kasanın hava sürkülasyonu oldukca iyi . Ekran kartına gelirsek. Ekran kartı olarak msi tercih etmemin başlıca sebebi sogutması ve tasarımı . Kart oldukca serin ama boşta oyun testlerindeki sıcaklıkları atacagım . Tasarımı gayet başarılı afterburner ile biraz daha overclock yapabiliyoruz ama fabrika çıkışından overclocklu geliyor kendisi. İşlemciye gelelim. İşlemci intel core serisinin en düşük bütçeli olan işlemcisi. Tüm intel serilerini göz önüne alırsak ortanın biraz üstünde oyun için gayet yeterli bir işlemci . İşlemcimiz K serisi olmadıgından yani çarpan kilidi açık olmadıgı için overclock yapamıyoruz . Kendisi 3,6 GHz de gayet stabil bir işlemci. Ben işlemciden memnun kaldım ama render yapmak için yeterli olmayacagını düşünüyüorum eger işin içine üst düzey render veya animasyok gibi şeyler giricekse i5 4690K veya İ7 serisine yönelebilirsiniz. Belleklere gelirsek. Bellekler kendi üzerinde sogutuculu bir şekilde geliyor hava kanalları kasa ıcerısındekı havayı belleklere aktararak sogumasını saglıyor . Bellekler anakart ile tam uyumlu taktıgım gibi 8GB 1600 MHz olarak okudu . Bellekler tasarım konusunda da başarılı . Güç Kaynagı : Güç kaynagı oldukca kaliteli 600W ve 80+ sertifikasına sahip %80 daha verimli çalışıyor. Aktif PFC özelligine sahip . Elektrik hattıdan gelen fazla yükteki elektiriği kendi dolaştırıp düşürerek verior ve parçaların kısa devre yapmasını önlüyor. Sabit diske gelelim. Sabit disk wd nin caviar blue serisi 7200 Rpm bir ssd kadar olmasada gayet hızlı bir disk veri aktarımı olsun windows açılış süresi olsun gayet başarılı.

Oyunlarımın hepsi indiği zaman video veya fotoğraflı testleri bu konuya ekleyeceğim. Umarım güzel bir inceleme olmştur hepinize iyi sosyaller.

11428539_446455645532747_1107710200_n.jpg

Kasa içinin fotograflarını atamıyorm 3,7 mb fotograf olurmu ya :D Kabul etmyor sosyal bu neden düşük anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet termal macunu değiştir veya işlemci soğutucusunun tam yerine oturduğundan emin ol.

Kasa içi termal sıcaklı ölçmek için kullandığın programın ismini yazsana.
Termal macun degıstırdım ve boşta 32 derecelere düştü stok fan ıle ama 45 -47 lere kadar cıkıor en yakın zamanda Akasa Venom Atto Intel ve AMD Uyumlu İşlemci Fiyatı alıcagım programın adı 1.si CPUID HWMonitör asıl iyi olan fanların hızına kadar da ayarlaya bıldıgımız ıse ASUS ALL SUİTE 3 anakarın asus ıse kesınlıkle yuklemelısın cpu çekırdeklerın tek tek hızı sıcaklıgı gosterılıor kasanın içerisinde taktıgın fanların hızını kontrol edebılıyorsun (anakartın üzerine takılı olanlar) Anakart | H81M-PLUS | ASUS Türkiye
Buradan işletim sistemini seçtikden sonra araçlar bölümüne tıklarsan orda all suite 3 var onu indir.
12221.png

ad31.png

1 SAAT 11 DAKİKALIK AİDA64 SYSTEM STABİLİTY TEST (İNTEL STOK FAN)
23.png
stabilitytest.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı