[Alındı] i3 4160 ve MSI GTX 750ti Tabanlı Sistem

Bileşenler :

1 - Z3 Plus/Kasa
2 - 1 TB WD Blue/HDD
3 - H81M-P33/Anakart
4 - MSI GTX 750 TI/Ekran kartı
5 - Kingston 4x2 Hyperx Savage 1600 MHz/RAM
6 - Asus VX239/Monitör
7 - A4 Tech Bloody 2100 Klavye/Mouse set
8 - TP-LINK TL-WN822N/Kablosuz Adaptör
9 - i3 4160/İşlemci
10 - Corsair vs450/PSU

Öncelikle uzun zamandır toplamayı düşündüğüm bir sistemdi. İlerde geniş çaplı bir upgrade yapmayı düşünüyorum, şimdilik beni idare etsin diye bu parçaları seçtim. Sistem gayet stabil çalışıyor diyebilirim.

Z3 plus'un üstündeki fanlar biraz fazla ses çıkarıyor diyebilirim fakat rahatsız edecek kadar çıkartmıyor. Onun dışında MSI'ın yazılımları, soğutması vs. olsun gayet çok hoş ve işe yarıyor. Hitman Absolution high ayarlarda max. 57 derece gördüm. İşlemci yük altında iken 77 derece (Yaz ayından ve stok fanın yetersizliğinden) oluyor. Üstteki fanları high'a alınca kasanın içi 5 derece soğuyor (tabi ses çoğalıyor) diyebilirim. Ekran kartı için kasanın içinde destek çubuğu var bu çok güzel bir şey gerçekten yamulmasını önlüyor.

Monitöre gelecek olursak tasarımı çok hoş, 2 HDMI , 1 VGA , 1 Kulaklık ve 1 Mikrofon çıkışı ve de hoparlörü var(pek de güzel bir hoparlör değil ama iş görüyor).

Sorularınız var ise cevaplayabilirim, iyi sosyaller...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Maliyet ne kadar tuttu ? Bir de oyun testlerini en kısa zamanda bekliyorum. Kasayla ilgili fotoğraflar paylaşırsan da sevinirim. :D

İmgur'dan yükledim diye 2 gün banlayıp sonra banımı açan moderatöre selamlar...

İlk defa topluyorum kablolamaya dikkat etmeye çalıştım yine de yorumlarınıza açığım.
IMG_3660.jpg

IMG_3662.JPG

IMG_3663.jpg

IMG_3667.jpg

Ve bu da küçük kardeşim :)
IMG_3670.jpg

Her şey dahil toplam fiyat (KDV dahil) : 2730

Bu arada monitör FHD olmasına rağmen bazı oyunları (CS GO, Dota, LOL tarzı) 1527p açıyor. Fakat oyun haricinde çözünürlüğü 1527p yaptığınızda gözünüzü yoruyor ve bulanıkmış gibi oluyor, kısacası pek hoş gözükmüyor. Monitörün arkası tamamen beyaz.

En kısa zamanda testleri paylaşacağım.

@KIZAMIK8 evet monitör IPS.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı