[Alındı] İ5 6500 R9 380

Günlerdir süren araştırmalar sonunda sistemi topladım arkadaşlar. Parçaları tek tek alacağımı söylemiştim fakat babamın yardımıyla tek seferde topladım. Bütün parçalar vatandan alındı. Forumda yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

İşlemci: Intel i5 6500 Skylake (760TL)
Ram: Kingston 2x4 2666 Mhz Cl15 (233 TL)
Anakart: MSI B150 Gaming M3 DDR4 (403 TL)
Kasa: Zalman Z3 Plus 600W (337 TL)
Ekran Kartı: MSI R9 380 Gaming 4g
SSD: Ocz 240GB Trion (289 TL)
Hdd: Elimde 1TB hdd mevcut olduğu için almadım.

Yaklaşık olarak 2860 TL gibi bir fiyata geldi arkadaşlar. Önümüzdeki günlerde orta seviye bir işlemci soğutucu alacağım. Montaj işlemini kendim yaptım.

Eki Görüntüle 119514 Eki Görüntüle 119515 Eki Görüntüle 119516

Hocam selam, bende bu yakınlarda Aynı İşlemci+Ekran Kartı+Ram+Anakartlı bi sistem düşünüyorum farklı olarak 120 ssd ve hali hazırda 600w lık bi kasam var onu kullanıcam. Yaklasık 2350 ye geliyor. Bu zamanda Max. bu fiyata toplanmak için ideal midir bu sistem ? Yoksa farklı önerilerin var mı?

İlk başta i3 6100 + GTX 960 2gb 128 bit+ B150m bazooka lı bir sistem düşünmüştüm ama daha ileriye dönük olması açısından biraz kotayı yükselttim. Cevaplarsan sevinirim.

Hocam selam, bende bu yakınlarda Aynı İşlemci+Ekran Kartı+Ram+Anakartlı bi sistem düşünüyorum farklı olarak 120 ssd ve hali hazırda 600w lık bi kasam var onu kullanıcam. Yaklasık 2350 ye geliyor. Bu zamanda Max. bu fiyata toplanmak için ideal midir bu sistem ? Yoksa farklı önerilerin var mı?

İlk başta i3 6100 + GTX 960 2gb 128 bit+ B150m bazooka lı bir sistem düşünmüştüm ama daha ileriye dönük olması açısından biraz kotayı yükselttim. Cevaplarsan sevinirim.

Öncelikle sistemimden oldukça memnunum. Fakat yeni teknoloji ekran kartları çıktı. Ekran kartı olarak rx 480 ya da gtx 1060 tercih edebilirsiniz. Bu sistem sizi oldukça memnun edecektir.

Para sıkıntım söz konusu olmasa öyle ekran kartı almayı isterdim ama :(. i5 6500+ r9 380 gayet ideal geldi gözüme , başta baktıgım i3 6100 + gtx 960 lı bir sisteme kıyasla. Cevap için teşekkürler. :D

1-2 ay bekleyip alabilme şansınız varsa sistemi toplayın ekran kartını almayın. Yine idare edebilirsiniz bence. Parayı topladığınız zaman alırsınız. Ciddi bir performans farkı olduğunu düşünüyorum ben.

1-2 ay bekleyip alabilme şansınız varsa sistemi toplayın ekran kartını almayın. Yine idare edebilirsiniz bence. Parayı topladığınız zaman alırsınız. Ciddi bir performans farkı olduğunu düşünüyorum ben.

Bir de şuan kulladığım Samsung SyncMaster 2253BW (60 Hz) mönitör bu ekran kartı için yeterli performansı verir mi sence ? Yeni bir mönitör almallımıyım?

2. Olarak da kasam Akasa Zen mödel eski bi kasa ama 600w Güç kanağı takılı bu kasaya bu sistemi kurmam bir sorun teşkil eder mi sence ?

Aşırı kararsızım şuan , bir yerde bir sorun çıkıcak diye çok endişe ediyorum ya :( Senide sıkıyorum biraz ama kusura bakma :(.

Bir de şuan kulladığım Samsung SyncMaster 2253BW (60 Hz) mönitör bu ekran kartı için yeterli performansı verir mi sence ? Yeni bir mönitör almallımıyım?

2. Olarak da kasam Akasa Zen mödel eski bi kasa ama 600w Güç kanağı takılı bu kasaya bu sistemi kurmam bir sorun teşkil eder mi sence ?

Aşırı kararsızım şuan , bir yerde bir sorun çıkıcak diye çok endişe ediyorum ya :( Senide sıkıyorum biraz ama kusura bakma :(.

Öncelikle monitörün eski aynı durum bende de var fakat hala değiştiremedim. Bir an önce 1080p monitöre geçersen rahat edersin. O monitörde fpsler normalden yüksek çıkacaktır.

Eski kasalarda bazen yazan değerler gerçeği yansıtmayabiliyor. Değiştirebilirseniz kasayı daha iyi olur tabi ama geçici olarak idare edebilirsiniz bence.

Yok lafı olmaz. Kafanızda soru olursa yine yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı