[Alındı] i5 6500 + R9 380 Sistem

@cante12 öncelikle hayırlı olsun. Çok yakın bir sistemi arkadaşıma toplayacağız. Sadece bir sorunu düzeltmek istedim, HDMI, DVI'dan daha kaliteli görüntü sunmaz. Şu şekilde düşünebilirsin:

HDMI= DVI + Ses.

Arkham Knight oynarken muhtemelen yanlışlıkla V-sync açmışsınızdır ya da oyun ayarlarında açıktır. Zaten optimizasyonsuz bir oyun ama V-Sync kapatırsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Dostum fotodan da gördüğün üzere V-sync kapalı. Sanırım dediğin gibi oyunda optimize sıkıntısı varmış herhalde o yüzden böyle.

Dostum bende VGA da kullanıyorum. Dalgalanma olmuyor. Onla alakası olduğunu sanmıyorum fakat ekran kartının kullanım % si derken ? Sıcaklığı mı ?
Yok hocam sıcaklık değil GPU Usage yani GPU Kullanımının %'sinde dalgalanmalar oluyor. Yakın zamanda bir video çekip konu açacağım zaten bununla ilgili. Umarım bi çözüm bulabiliriz.

Yok hocam sıcaklık değil GPU Usage yani GPU Kullanımının %'sinde dalgalanmalar oluyor. Yakın zamanda bir video çekip konu açacağım zaten bununla ilgili. Umarım bi çözüm bulabiliriz.

Hocam o dalgalanma konusunu anlayamadım pekte görüntü de problemler mi oluyor yoksa sadece dediğiniz gibi GPU kullanımı mı değişiyor ?

Hocam o dalgalanma konusunu anlayamadım pekte görüntü de problemler mi oluyor yoksa sadece dediğiniz gibi GPU kullanımı mı değişiyor ?
Görüntüde hiçbir problem olmuyor. Gayet net ve akıcı ancak, GPU kullanımı çok fazla dalgalanıyor. %100 %20 %40 %90 %0 gibi sürekli değişkenlik gösteriyor.

Görüntüde hiçbir problem olmuyor. Gayet net ve akıcı ancak, GPU kullanımı çok fazla dalgalanıyor. %100 %20 %40 %90 %0 gibi sürekli değişkenlik gösteriyor.

Hocam o konu hakkında tam bir bilgim yok. Yanlış yönlendirmek istemem daha iyi bilen birine danışsanız sizin açınızdan daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı