[Alındı] Z170 Gaming Pro, i5 6600K ve GTX 960 Sistem

@CanisMajoris 15 FPS'e nasıl değmez arkadaşım? Shadow of Mordor'da GTX 960 4G ile R9 380X 4G arasında 20 FPS sabit fark var. Witcher 3 ve Far Cry 4'te 10 FPS fark var. Aynı parayı verip daha düşük FPS almayı kim ister ki? Nvidia ara sıra bedava oyun dağıtıyor ama bu oyunlar da GTX 970 ve üzeri için dağıtılıyor.

@Silinen üye 380x kesinlikle daha performanslı zaten onda hemfikiriz parasına da değer bence enerji tüketimine de ama bahsettiğim 380'di. 960'ın tam karşısındaki GPU 380. Arada enerji ve az da olsa performans farkı var. Demek istediğim 380 ile 960 arasında kaldığında seçim tamamen kendi düşüncesine, amacına kalmış.

@AhmetSıvrı35 konu AMD - Nvidia konusu değil. Orada ticaret söz konusu. O olmazsa yanarız bu olmazsa biteriz diye bir şey yok. AMD 200 dolara sattığı işlemciyi 150 dolara malettiği için 200'e satmıyor. Emin ol sistemi bir kere kurduğunda o 200 dolara sattığı işlemcinin AMD ya da Nvidia'ya maliyeti 20-30 doları geçmez. Belki o seviyeye bile gelmez. Peki neden satmaz AMD bu işlemciyi 100 dolara? Halbuki satsa pazar payının tamamına yakınını alır. Ama bu iş emin ol 3-5 günü geçmez ardından Nvidia düşürür fiyatı. Sonuç ne olur ikisi de daha ucuza satmış olur. Kazanan son kullanıcı olur.
Yani sonuçta bu iş karşılıklı anlaşma işi. Kullanıcı dostu üretici yoktur, kendi ticaretini düşünen üretici vardır. Biz de bize sunulanlardan kendi yorumlarımıza, amaçlarımıza göre seçim yaparız. Şahsen bana hiç farketmiyor amacıma Nvidia uygunsa onu AMD uygunsa onu alırım.

Gtx960 aldığım için pişman değilim. Alırken zaten uzun ömürlü değil, ileride güncelleme planı yaparak gtx960'ı seçtim oynadığım oyunlarda son kalite oyunlar değil, elimdeki monitörde 1080p değil. Bunlarıda göz önüne alarak kartı seçtim :)

Hocam sıcaklık değerlerini belirttinizmi ?

45 dereceyi geçtigini görmedim. Normal kullanımda 25-30 uzun süre oyun oynadığımda 35-45 arası ısı değerleri alıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı