[ALINDI] i7 4790K ve GTX 980 Ti Tabanlı Sistem

Makaleler
6
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar. Sizlerle geçtiğimiz cuma akşamı Sinerji Bilgisayardan sipariş ettiğim ve pazartesi günü elime ulaşan sistemimi paylaşmak istiyorum. Tabii yorumlarınızı da bekliyorum :)

Maşallah çok memnunum. Henüz en ufak bir takılmaya veya performans düşüklüğüne rastlamadım. Sistemi ilk kurduğum gün mavi ekran yiyip duruyordum. Bayağı endişelenmiştim açıkcası. Su soğutma sistemini kuramamışım :utandım: CPU devamlı 90-100+ derecelerde çalışıyordu. Bilgisayar açılırken CPU OVER HEAT ERROR! ile karşılaşıyordum. Neyse sorunu çözdüm. Şu an süper durumda diyebilirim. Ses konusundan da bahsetmek istiyorum; OC yapmama rağmen gayet sessiz. Tüm fanlar otomatikte çalışıyor ve gereksinime göre hızlanıp yavaşlıyor. Bu kasanın harika bir hava akımı var. Ayaklarım üşüyor diyebilirim. Biliyorum çok uzun değil ama iki saatlik Aide64 Sistem Kararlılık Testini sorunsuz geçirdi. Sanırım stabil diyebiliriz. Arkadaşlar sizden bir ricam daha var; lütfen fiyat sormayınız.

Başlamadan önce Sinerji Bilgisayarın, kargo ile değil, bizzat şirket elemanlarının ürünleri kapıma kadar getirdiklerini belirtmek isterim. Kasa ve bellekleri Vatan Bilgisayardan satın aldım. Çünkü Sinerji Bilgisayarda istediğim ürünler mevcut değildi. Onlarda pazartesi UPS Kargo ile elime ulaştı. Lokasyonum; İstanbul-Ataşehir.

Belirtmek istediğim diğer bir nokta ise; ilk kez kendi bilgisayarımı topluyor olmam. Daha önce ya hazır satın aldım(laptop) ya da başka birisi benim için topladı(masaüstü) ve montajladı. Bu sefer ürünler sadece kutuları ile geldiler. Tüm montaj, kablolama, kurulum vs. bana ait. Çok acemi biliyorum ama idare ediyorum ve kendimle gurur duyuyorum açıkcası. Başarmanın verdiği haz gayet hoş. Ayrıca çok zevkliydi :)

Cep telefonum ile çektiğim bir GTA V performans videosu. 1444P'de en yüksek grafiklerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lafı fazla uzatmadan yani sizleride fazla sıkmadan sistem bileşenlerine geçeyim en iyisi;

• Asus z97 Deluxe DDR3
  • Intel i7 4790K (OC 4.6-4.8Ghz kullanıyorum)
  • G-Skill TridentX DDR3 2400Mhz CL 10 (2133 Mhz CL 9 kullanıyorum)
  • Corsair HX850i +80 Platinium
  • Zalman LQ315
  • Corsair Graphite 780T
  • MSI GTX 980 Ti (OC 1500Mhz kullanıyorum)
  • Logitech G302
  • Logitech G105
  • Asus 27inc VS278H LED 1 ms
  • WD 1 TB Caviar Black
  • Sandisk 256 GB Ultra Plus SSD

Macununu sürdüm ve sistemi monte ettim. Hatta kablolama yaparken elimi kestim. Dikkat etmek lazımmış meğer :eek: Buyurun görseller;

d-jpg.88489

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
111.jpg
1222.jpg
yeniresim.jpg

Son düzenleme:
Hayırlı olsun, donanımsal ya da yazılımsal hatalarla karşılaşmamanız dileğimle :) 980 Ti özel soğutmalı versiyonları bekleseydiniz olmaz mıydı acaba ?

Hayırlı olsun. Mavi ekransız ve bol FPS'li günlerle kullanmanız dileğiyle. Yerinizde olsaydım güç kaynağını biraz kısar öyle bir işlemciye Corsair H100i alırdım ama yine de güzel.

Merhaba imkanınız var ise hemen ekran kartını iade edip referans tasarım dışında bir kart alın mesela MSİ in referans tasarım olmayan modelini alın hem size + özellikler kazandırır hemde kartınız uzun ömürlü olur bu kartın bu şekilde ömrü uzun olmaz oyunlarda grafikleri yükseltirseniz ekran kartı 90 100 derece arasına çıkıyor çok ısınıyor. yani anlayacağınız paranıza yazık etmeyin ve iade edin referans tasarım dışında alın size bir iki tavsiye vereyim öncelikle asus almayın.. asus un ekran kartlarında sürekli tavsiye edilmesi marka bilinmişliğindendir fakat testlerde en çok ısınan kartlar asusdur sırasıyla EVGA-MSİ-GİGABYTE-ASUS bu ısınma testleri ile ilgili bir video vardı fakat bulamadım ama sıralamamdaki gibi oluyor hep evga msi dan 3-4 derece daha serin hepsi arasında okadar fark var performans olarakta sıralama tam olarak aynı evga ekran kartlarında alınabilecek en performanslı üreticidir GALAX ve EVGA bu işte çok iyi iki firmadır OC olarak çok üstün kartlar üretir MSİ ıda bunların arasına yazabiliriz yani paranız varsa kesinlikle EVGA veya MSİ alın referans tasarım olmasın fakat.. ben bu konuyu gece 4 de gördüm ve telefondan yorum yazamadığım için şimdi yazıyorum uyarmak için testlerde referans tasarımın GTA da 96 dereceyi bulduğunu gördüm bu yüzden uyarmak istiyorum Saygılar ve iyi günler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı