[ALINDI] i7 6850K Sistem

Berkay İpek

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar,
Bayağı uzun zamandır forum da bir çok konuyu takip etmiş bulundum ve bir kaç sefer konu da açmış oldum sistem toplama şeklinde tabi bir kısmı hava da kaldı ancak en sonunda 2016'nın başında bilgisayar parçalarını toplama işine cesaret edip girebildim tabi bir kişinin de bana fazlasıyla yardımı oldu. Ne tür bir sistem toplamam konusunda. Kendisine buradan teşekkür ediyorum @Mehmet Emre BOŞÇA .
Sistem biraz karma şeklinde toplamaya karar verdim, biraz İş İstasyonu biraz Oyun İstasyonu olarak. Önümüzde ki sene Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olacağımdan ileride kullanırım açısından da düşündüm ve bununla birlikte X99 şeklinde kurmaya başladım. 6 aylık süre zarfında parçaların bir kısmını almış bulundum ve yarın bir parça daha alarak ekran kartı olmadan sistemi kurmaya karar verdim. Ekran kartını hala alamadım, daha doğrusu almak için acele etmedim. Ülkemize GTX 1080'lerin yeni girmiş olduğunu ve bu kartların fiyatlarının hala uçuk olduğunu bildiğimden biraz beklemekteyim. Elimde ki parçalar ile yarın sabah toplamaya başlayacağım.
İnsan parçaları tek tek alınca biraz heyecan, biraz sabırsızlık yaşıyor. Hemen bitse de kursam gibisinden lakin geç olsun, güç olmasın diyerek biraz da parçaları kaliteli alarak 6 aylık süreçte iyi yatırdık parçaları :) Önceden elimde olan LG E2260 Monitör olduğundan şuan için monitör almayı en sonra bıraktım. Tüm para işlemleri bittikten sonra güzel bir 144Hz monitör de almayı düşünüyorum.
Çok fazla lafa tutmadan parçaları paylaşayım. Parçaları yazdığım sıraya göre aldım bu arada ve fiyatlar aldığım zaman ile şuan ki arasında fark gösterebiliyor.

Kasa : Corsair Obsidian 450D Mid-Tower Bilgisayar Kasası -- 471 TL >> Eksen Bilgisayar
Soğutucu : Corsair Hydro Series H100i High Performance Liquid CPU Cooler -- 520 TL >> Eksen Bilgisayar
Güç Kaynağı : Corsair RM750 750W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı -- 574 TL >> inventus.com
Anakart : MSI X99a Gaming 7 Intel X99 3333MHz(OC) DDR4 LGA2011V3 Anakart -- 954 TL >> hepsiburada.com
Fanlar : Corsair 2x AF 140 Quiet Edition Single Fan -- 35$ >> amazon.com
Corsair AF120 Performance Edition Single Fan -- 19.99$ >> amazon.com
Corsair SP120 PWM High Performance Twin Pack -- 29.19$ >> amazon.com
Fan Kontrolcü: Silverstone CPF04 8x PWM Fan Çoklayıcı -- 32.90 TL >> hepsiburada.com
Ram : Corsair Vengance LPX 16GB (4xs4 GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Ram Kiti -- 82$ >> amazon.com
İşlemci : Intel Core i7-6850K 3.6GHz Socket 2011V3 15MB Cache 6 Core İşlemci -- 2212 TL >> Gama Bilgisayar
SSD : Samsung 850 EVO 250GB -- 290 TL >> Gama Bilgisayar
Aksesuar : Corsair Red Power Cable 24pin -- Akrabanın Hediyesi :)

Şu an için parçalara ekran kartı olmadan harcadığım tutar: 5596 TL

Kasayı tamamen topladıktan sonra yarın tekrardan sizinle paylaşırım bitmiş halini.
Umarım daha iyileri sizlerin olur arkadaşlar :)

13441979_10209021955161488_992419513_o.jpg
13460732_10209021955521497_1848566785_o.jpg

Son düzenleme:
Ben teşekkür ederim kardeşim, ne demek. :)
Kasayı toparla bakalım. Kablo yönetimine dikkat havadar olsun kasanın içi. Sonra fotoğrafları tekrar paylaş.

Bu arada herhangi bir ekran kartın varmiydi?
Onboard ekran kartı yok çünkü extreme islemcilerde. Pc açamazsın. :)

Ben teşekkür ederim kardeşim, ne demek. :)
Kasayı toparla bakalım. Kablo yönetimine dikkat havadar olsun kasanın içi. Sonra fotoğrafları tekrar paylaş.

Bu arada herhangi bir ekran kartın varmiydi?
Onboard ekran kartı yok çünkü extreme islemcilerde. Pc açamazsın. :)
Ramlerin çalışıp çalışmadığını görmek için bir yerden tedarik edeceğiz artık ekran kartını abi :)

Hocam hayırlı olsun, güle güle kullanın güzel sistem olmuş, bende de x99s gaming 7 vardı arızalandı bende x99a gaming7 ile değiştirdim. Aynı karta sahibiz artık :D anakart hakkında yorumlarınızı yazabilir misiniz? + ve - yönlerini. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı