(Alındı) i7 7700k & GTX 1070

Ekran kartı ile monitör darboğaz yapıyor mu ?
Arkadaşım darboğaz demeyelim ona, ekranda yırtılmalar yapar diyelim. Monitörü 60Hz olduğu için daha yüksek FPS aldığı oyunlarda görüntüde yırtılma(tearing) olur. Bunu önlemek basit, her oyun ayarlarında V-Sync'ı açınca FPS'i 60'a sabitler, sorun çıkmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle yapmaz. 1080p bir monitör seçmiş arkadaşımız. GTX 1070 ekran kartı ile 2K çözünürlüğünde bile rahat oynanır.

1080P çözünürlükte ve 60FPS odaklı bir bilgisayar toplamayı düşünüp bu kadar gereğinden fazla güçlü işlemci ve ekran kartı almakta ayrı bir dava. Dediğiniz gibi 2K çözünürlükte çalışabilecek bir sistemi neden tercih ederiz bilemiyorum. Toplum olarak orada 150-200FPS yazması hoşumuza gidiyor galiba, bir işe yaramayan FPS'ler. [emoji4]

Yazılımsal olarak ekran kartı optimizasyonun, en düşük çözünürlüklerde bile her oyunu %100 kullanabilmesi daha iyi olurdu. Böylece GTA 5 oyununda aşırı abartıp, 800x600 çözünürlükte anormal FPS alınırdı GTX 1080ti ile ya da, 1080p çözünürlükte devasa FPS alınırdı sürekli.

MSI veya ASUS yerine, niye EVGA tercih ettiniz? :)
Evga tercih etmesi çok iyi olmuş. Çünkü Evga sadece NVİDA' nın kartlarını üretiyor, yıllardır. Evga çok güvenilir bir markadır. Herhangi bir sıkıntı çıkarcağını düşünmüyorum.

Gayet güzel bir sistem toplamışsın. Güle güle kullan mavi ekransız günler oyun testlerini bekliyoruz ?

1080P çözünürlükte ve 60FPS odaklı bir bilgisayar toplamayı düşünüp bu kadar gereğinden fazla güçlü işlemci ve ekran kartı almakta ayrı bir dava. Dediğiniz gibi 2K çözünürlükte çalışabilecek bir sistemi neden tercih ederiz bilemiyorum. Toplum olarak orada 150-200FPS yazması hoşumuza gidiyor galiba, bir işe yaramayan FPS'ler.
emoji4.png

Şimdi sana şöyle anlatayım: 1440p'de kesinlikle her oyunlar 60FPS vermiyor ayrıca ben 1080p'de her oyunda MSAA gibi anti aliasing açıyorum. Bu da zaten 8x MSAA 1080p'de neredeyse 1440p'den fazla performans harcar. Ayrıca ileriyi düşünüyorum. 1080p'de uzun süre ultra da oynayabilir. 1440p'de aynı şeyi söylemeyeceğim. Bence 1070 tamda 1080p için. Asla da 100-200 FPS gibi bir FPS istemiyorum çünkü 60Hz monitörde boşa olur zaten. V-Sync açar 60 FPS kitler öyle oynarım.

Bu arada işlemciyi de uzun ömür için aldım dostum. :)

Ekran kartı ile monitör darboğaz yapıyor mu ?
İnternetimde kopmalar olduğu için daha indirimedim oyunları ama olmuyor emin olabilirsin.

MSI veya ASUS yerine, niye EVGA tercih ettiniz? :)
Evga'ya kalite olarak çok güveniyorum. Bana göre Nvidea eşittir Evga :)

Hayırlı olsun. RAM'leri yanlış takmışsınız. Anakart kitapçığınıza bakmanızı bakmanızı tavsiye ederim.
Evet dostum bayadır sistem toplamıyordum, askerdeydim düzelteceğim:)

Gayet Güzel bir sistem toplamışsın. Güle güle kullan mavi ekransız günler oyun testlerini bekliyoruz ?
Şu internet kopma sorunlarım bir düzelse yağdıracağım:p

Testi hala yapamadığımın sebebi arkadaşlar... 8.240TL'lik PC'niz olsa da Türk Telekom süründürüyor.. Fiber hala gelecek güya :p

A.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı