[Alındı] Phanteks Eclipse P400

1200 Fan devri akasa viper 1900 Fan devri var. Akasa viper 4 pin bu renkli olan 3 pin. Bunun hızını ayarlayabilir miyiz?

Akasa viper soğutucum da takılı kullanıyorum. Daha 1900 devir hızına hiç ihtiyaç duymadı en fazla 1400 çıktığını gördüm o da overclock ile stabilite testine soktuğum için oldu. Yeni çıkan anakartlar 3 pinli fanların devir hızını düşürüp yükseltebiliyor. Zaten fan kontrolcülere eskisi kadar ihtiyacın kalmaması sırf bu yüzdendir.

Asus asus all suite 3 programını kullanıyorum. Fanları ayarlamak için. 30 derecede %40 - 40 derecede %70 - 50 derecede %100 çalışıyor ama şuan fanlarım en fazla 45 dereceyi gördü oda yaz sıcağı yüzünden kışın yük altımda işlemci 30 ve 40 derecede geziniyordu. Birde artık kasa almak vakti geldi. Bu kasayı aralık ayının son haftasında almıştım.

Ses konusunda bir şey diyemem şuan için. Ay başı maaşı alınca RAM alacağım ve sonrasında sistem hazır olmuş olacak. Kasa kutusunda bekliyor uzun süredir.

Baya zaman oldu kurmadın mı daha?
Yok dostum para yetişmeyince 1 ay uzadı ve birazda ben kendim kaşındım.
Ryzen 1500X alacaktım 1600 aldım.
B350 PC Mate alacaktım B350 Gaming Pro Carbon aldım.
Kasa zaten belli. Depolamada ise SSD ve HDD mevcut zaten. Ekran kartı R7 240 var. Kullandığım monitör VX2457 MHD Freesync olunca RX 580 düşünüyorum ama madencilikten stok sorunu var. Zaten ekran kartını en sona bıraktım belki Vega bile alabilirim bilmiyorum ama Freesync kullanmak istiyorum.
Geriye sadece RAM kaldı onuda temmuz ilk yada ikinci haftası alacağım. Bu şekilde çalışır hale gelecek geriye sadece ekran kartı kalıyor. Yani uzun lafın kısası biraz daha iyisi olsun derken süreyi uzatmış oldum. Birde ilk defa kendi paramla bilgisayar alıyorum.

Ben her gün bir parçayı montajladım. RAM en son kasaya taktım. Yine toplanabilir hem sıkıntısız toplama oluyor. Bence yavaştan montajını yap. RAM ve ekran kartı saten sonra takılan bileşenler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…