[Alındı] Ryzen 5 1600 ve Gigabyte GTX1060 Xtreme Gaming Sistem

Herkese selam,

Ekim 2016'da çıkmış olduğumuz sistem toplama yolculuğu, Nisan 2017 itibariyle son buldu.
Doların artıp azalması, "Yılbaşı indiriminde alırız abi ya, ucuza gelir" derken doların 4TL civarlarına gelmesi, R7 1700'e karar vermişken vakit geçirmemiz ve sonunda R5 serisinin çıkması ile R5 1600'de karar kılıp sistemimizi almış bulunmaktayız.

R7 1700x mi, i7-7700K mı?

Sistemin en önemli parçası işlemci seçimimde sorularıma cevap veren @CJack60, @ozgurcan112, @BERWAR, @H. Hüseyin, @Silinen üye ve diğer arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Sistemi Sinerji üzerinden, yaklaşık 4400TL civarına aldık.

1) SSD'ye şu anlık ihtiyaç duymadığım için ileride alacağım.
2) VGA monitöre sahibim ve GTX1060 ile kullanmak için DisplayPort to VGA aktif dönüştürücü sipariş ettim, geldiğinde kullanmaya başlayacağım.

Sistem özellikleri:

İşlemci: AMD Ryzen R5 1600
Anakart: MSI B350 TomaHawk 3200MHz (O.C)
Ekran Kartı: Gigabyte GTX1060 Xtreme Gaming 6G
RAM: GSKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM
Kasa: Dark N10
PSU: Corsair VS650 650w

Sistemin resimleri:

dd7dc4bd-d34e-4ecc-baa6-2282dfd73133.jpg

1a36d736-4c33-463f-b7a8-c74697f3ffb9.jpg

531274a0-8381-4455-8089-8970b3163d45.jpg

Hayırlı olsun. Kasadan memnun musunuz ?
Dark N10'u tercih etmeseydim DeepCool Dukase alacaktım fakat iyi ki Dark N10 almışım.
Fiyat olarak muazzam, bir de üstüne gelen fanlar çok sessiz. Bir gram şikayetim yok kasa ile ilgili. İleride LED döşeyeceğim kasa içine ve emin olun ki muazzam duracak.

Dark N10 tartışmasız tercihimdir fakat güç kaynağını ayrı alın. Güç kaynağı ile satılan modelin PSU pek iyi değil.

Derli toplu yapısı beni cezbetmedi değil. Kullanan kişilerden bazıları kasının dış kısmının ısındığını söylemiş.

Açıkçası kasanın ısınma gibi bir durumu yok. Kasayı ikide bir okşayan bir insan da değilim fakat oyundayken ellediğimde (özellikle ilk aldığımda) bir sıcaklık hissi yoktu. Benim için bir sorun yaratmadı şu an. Hava sirkülasyonu iyi ve şu anlık bir sorun yaşamadım çok şükür.

Çok saolun. Corsair vs serisinde kronik ses sorunu olduğunu duydum o konuda bir sıkıntı yaşadınız mı ?

Corsair VS650'yi tereddütsüz tavsiye edenlerdenim. Eğer cızırtı sorunu yaşarsanız zaten Corsair muazzam destek sağlıyor bu konuda. PSU konusunda halen bir sorun yaşamadım, ileride yaşar mıyım bilemem :)

@Neutral Bilgisayarı açtığınızda ekrana ilk görüntü kaç saniye sonra geliyor ? Boot süreniz kaç saniye ?

İlk başlarda çok yakınmıştım boot süresinden. Çünkü çok ağırdı. Ardından yaptığım chipset ve BIOS güncellemelerinin yanı sıra fast boot özelliği ile yaklaşık 30 saniyede sistem açılıyor. SSD ile ne hale gelir bilemem.

Kartı eleştirecek bir nokta arıyorum, bulamıyorum. Soğutması muazzam, şok oldum kısacası. Hiç beklemezdim Xtreme Edition'ın böyle olacağını. Kartın kalın olması pek dert olmadı benim için açıkçası, canavar gibi duruyor kasada. Sessizlik bakımından harika. Zaten oyunlarda belirli dereceye gelmediği sürece fanlar çalışmıyor. Oyunda da aldığım sıcaklık değerleri muazzam. 60-62 dereceyi geçtiğini görmedim BF1'de.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı