[Alındı] Ryzen5 1600 ve RX 580 Sistem

Arkadaşlar sonunda sizin de yardımlarınızla istediğim sistemi topladım. Malum stok ve fiyatlar bakımından ekran kartını en sona bırakmıştım. O tercihimi de Gigabyte Gaming 4GB Rx580 tarafından kullandım. 1270₺ gibi bir fiyata aldım zaten bütçem de buna yetiyordu. VRAM konusunu söyleyecekler çıkabilir öyle aman şu kadar FPS alayım kafasında bir insan değilim, oyunu akıcı oynatsın yeter. Bu arada ekran kartını taktım fakat kasada kablolamasını ancak bu kadar yapabildim. Sizce nasıl duruyor kasa?

Şu an memlekette olduğum için internetim yok. Üniversitedeki evime döndüğümde detaylı incelemelerle ve oyun testleriyle tekrar canlandırırım konuyu.

• AMD Ryzen5 1600
  • Corsair 16GB CL15 Led 3000MHZ (8x2)
  • Gigabyte Gaming 4GB Rx580
  • Asus B350M-A
  • Silverstone 500W 80+
  • Dark N10
  • WD Blue 1TB 7200rpm 64mb
  • Adata SU800 128GB

Sistemi toplamda 4200₺ civarı bir bütçeyle topladım.

IMG_5746.JPG

Hayırlı olsun. Güzel duruyor. Yalnız ekran kartına giden güç kablosunu bi sağdaki delikten geçirirsen ve ekran kartının üst plakasına kelepçelersen daha iyi olur gibi.

Çok denedim fakat kabloyu arkadan fazla sıkıştırdığımdan en iyi bu şekilde takabildim :(

Hayırlı olsun güle güle kullan. 4 GB VRAM bence yeterli, RX 480 8 GB kullanıyorum açıkçası 8 GB VRAM olmasının faydasını çok fazla gördüğümü hatırlamıyorum.

Ben de böyle düşünüyorum 2-3 sene daha 4GB VRAM yeterli olacaktır. Zaten 2-3 sene sonra da böyle bi piyasa dalgalanması olmazsa güçlendiririm ekran kartını.

24 Pin'i biraz daha kırıp arkaya atabilirsiniz (kolay kolay kablo kopmaz endişelenmeyin) yetişirse ekran kartı kablosunu sağ tara atın gözüme ilk çarpan şey. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı