[Alındı] X99 Tabanlı Sistem

Makaleler
17
Yer
İskenderun / Hatay
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar;
Sonunda sistemi finalize ettim :)

İşlemci = İntel Core i7 5820k
Anakart = Msi X99s Gaming 7
Ekran kartı = Msi Gtx 750 ti
Ram = Corsair 8gb (2x4) Dual Channel
Soğutucu = Corsair Hydro H75
Psu = Corsair Cx750m
Kasa = Corsair Graphite 230T
Fan kontrolcü = Lamptron Fc5 V2
Tv = Samsung UE 40H7000
Ses sistemi = Microlab Fc362 2.1 Speaker + Samsung Hw H551 Soundbar
Kulaklık = Thermaltake tt sport Shock one

Ekran kartını zaten sistemi toplarken söylemiştim, en son bütçe kısıtlı kaldığı için bu şekilde yaptım. R9 300 seriside çıkacağı için zaten beni 8-9 ay kadar idare etse yeter. O zamana kadar tekrar bütçem açılmış olacak.

Diğer bileşenler konusunda hiçbir sıkıntım yok herşey tamam. Sadece güç kablosunu psu ya taktığım yerde hafif bir cızırtı var, oraya eğilip dinlediğimde duyuluyor. Bazen kalmıyor o ses, sıkıntı çıkartırmı bilmiyorum.

X99 tabanlı sistem toplama sebebine gelince, şuan için ddr3 ile ddr4 arasında çok fazla fark yok fakat en fazla 2 yıl sonra Windows ve oyun geliştiricileri ddr4 sistemleri şart koşmaya başlayacak. O günler geldiğinde haydi tekrardan sistem topla gibi bir durum olmaması için bu şekilde topladım.

Ve fotoğraflar;

@Firestorm.x92 @Sasha UKR @adaminbiri sizleri unutmadım herşey için teşekkürler :).

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG

Sistem gayet iyi ama ekran kartını birkaç seviye daha yukarı bir şey alabilirdiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet biliyorum ama dediğim gibi 500 TL ile 700 TL arasındaki kart çok farketmeyecekti. Kartı zaten Oc yaparak tatmin edecek seviyeye geldi az çok. Fazla para vermeye gerek görmedim R9 300 serisi çıksın fiyatlar biraz düşsün o zaman alacağım ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye şimdi senin sorununa bakıyordum, böyle bir şeye denk gelmiştim nette ama emin de değilim yanlış birşey olsun istemem.
Anakart pilini çıkartıp 10 saniye sonra tekrar takıp daha sonra anakartın yan panelindeki tuş ile bios komple sıfırlanıyor (klawye ve fare için ayrılan usb girişlerinin hemen altındaki clear cmos).
Bende böyle bir durum olmadı ama ben biosu bir kerelik yan panelden sıfırladım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı