[Alındı] X99 Tabanlı Sistem

Ben yokken konu da neler olmuş neler. :D

Öncelikle teşekkür ederim. Benim ilk aldığım ile şuan ki kasam arasın da dağlar kadar fark var. Bunu en iyi @Sasha UKR bilir. :)

Senin konuya gelecek olursak aklını çeleyim mi şimdi. :D :D Skylike iyidir ama x99 sistem candır. :) Ben son anda karar verip x99 aldım ve iyiki de almışım diyorum. Verdiğim paraları sonuna kadar hak ediyor. Yerinde olsam 100-200 fazla verip x99 alırım. Ayrıca 6700k 16 PCİ-E veri yoluna sahip. 5820k ise 28 PCİ-E veri yoluna sahip. Bu da demek oluyor ki SLİ yaptığında zaman daha performanslı olur. Ama şu da gerçek ki çok düşük bir fark bu.

Ekran kartı olarak ilk etap düşük al sorun olmaz sonra yüseltirsin. Hatta 2. el temiz bir 970 bul. Zaten seneye Nvidia nın Pascal mimarisi çıkacam HBM bellek ile. Yeni mimari alırsın.

40 İNÇ. gözünü yormuyormu diyen arkadaşım; evet yoruyor. 60 HZ oluşu daha da çok yoruyordu. TV yi OC. edip 75HZ yaptım bir nebze azaldı. Ama monitör siparişini verdim Amazon'dan. Haftaya elimde olacak bir aksilik çıkmaz ise.

İmzam da ki İnceleme konusu kasamın son hali. Testleri inceleyip fikir sahibi olabilirsin. :)

Başka aklına takılan vs birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Başlığınıza biraz hareket kattım siz yokken... :DHocam sistem dehşet ya,, o nasıl bir fps'dir. Zaten daha önce de baya bir karıştırmıştım incelemelerinizi. Çok iyi olmuş çok. technopat'ın msi x99s incelmesini izledim. Ses yongaları,audio boost vs vs. çok iyi duruyor anakart, haswell-e mi dizsem ne sizin gibi :D... Hay Allah ya :üzgün: Ben gideyim kendi kendime bir kaç liste daha yapayım sitelerde :LOL:

Yap yap bende öyle yapmıştım. :D

Hatta tüm parçaların tüm sitelerde ki fiyatlarını ezberlemiştim artık. :D

Valla dediğin gibi X99 candır. :D

@Drood
Hocam biraz geç oldu ama bende senin sistemden toplamak istiyorum :)

INTEL Core i7-5820K

MSI X99A GAMING 7

KINGSTON HyperX 16GB (4x4GB)

MSI GTX 750 Ti

Corsair 750w PSU

CORSAIR Carbide Kasa

WD 1TB Blue

120GB SSD

Sence nasıl sen kendi sisteminden memnunmusun ? alıyımmı sistemi. ?

Şöyle söyleyeyim, benim bu konudaki kasamla şuan ki arasında nerdeyse bir benzerlik kalmadı. Sadece anakart ve işlemci aynı. Gerisini değiştirdim.

Aldıklarım kötü olduğu için değil daha kalitelilerini aldım. Sistem iyi böyle ama kasa ve PSU modellerini belirt. Birde SSD alabiliyorsan 240 GB al. 850 evo falan.

Ayrıca işlemci için soğutucu da alman gerek x99 işlemcilerde soğutucu çıkmıyor. Bilgin olsun. :) Ekran kartınıda istersen en azından GTX950 yap stoklara gelmiş ise.

@Silinen üye

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı