[Alındı] X99 Tabanlı Sistem

Şu anda beynim dar boğaz yapıyor yemin ederim :technopat:2 saat önce 6700k,viii'e ikna olmuştum şimdi 5820k x99deluxe sistem dizerken buldum kendi mi :) Ne de olsa monitor alamıyorum sistem temelini sağlam tutuyum ki bu arkadaş gibi git gide yükseltirim ekran kartını vs. 970 iyidir modundayım. Ya da 6700k- 980ti alacağım...
Ben mavi ekran.

İşin zor senin bende sistemi almadan evvel aynı durumları yaşadım tam 4790k sistem aldım haftasına skylake çıktı :D Allahtan iade ettim. İmzamdaki sistemi düşünüyorum ama bir yandanda 2016 da çıkıcak amd zen , skylake extreme şimdiki skylake nin pabucunu dama atıcak çıkar çıkmaz almak lazım :D yoksa başka çare yok.

İşin zor senin bende sistemi almadan evvel aynı durumları yaşadım tam 4790k sistem aldım haftasına skylake çıktı :D Allahtan iade ettim. İmzamdaki sistemi düşünüyorum ama bir yandanda 2016 da çıkıcak amd zen , skylake extreme şimdiki skylake nin pabucunu dama atıcak çıkar çıkmaz almak lazım :D yoksa başka çare yok.

Ey gidiii... Skylake extreme mi gelecek ... O zaman bunları hesap ederek bi anakart almak lazım.:technopat: vs vs. hemen gelse ya ne gelecekse 1-2 ay içinde bizimde kafamız netleşse :D
Gerçi o gelecek bu gelecek dersek asla sistem dizemeyiz, bilgisayar dünyası asla durmuyor kendimi bildim bileli.
İmzadanki sistem de çok iyi bu arada hocam. napsak ki :D 5930k-x99s m7'li sistemde güzel oluyor... :D
x99s m7 incelmesini izledim technopat'ın. Audio boost vs. ana kart baya güzel gibi.

Son düzenleme:
Şu anda beynim dar boğaz yapıyor yemin ederim :technopat:2 saat önce 6700k,viii'e ikna olmuştum şimdi 5820k x99deluxe sistem dizerken buldum kendi mi :) Ne de olsa monitor alamıyorum sistem temelini sağlam tutuyum ki bu arkadaş gibi git gide yükseltirim ekran kartını vs. 970 iyidir modundayım. Ya da 6700k- 980ti alacağım...
Ben mavi ekran.
Eğer 6700K alınca ekran kartını yükselte biliyorsan, önemli olan ekran kartı, öyle yap.

Eğer 6700K alınca ekran kartını yükselte biliyorsan, önemli olan ekran kartı, öyle yap.
Evet yükseltebiliyorum 980ti koyabiliyorum gibi. Doğru diyorsun hocam, işlemci piyasasının çok oynak olduğu şu zamanlarda(broadwell-e skylake-e,zen vs gelecek deniyor) 6700k ve güçlü bir ekran kartlı sistem dizmek aklıma daha bir yatıyor. Bu süreçte diğer geliştirilen teknolojiler stabilleşir, fiyatlar normalleşir onlarla yeniden düzenleriz sistemi. Söz konusu zaman zarfında da bu sistemle güncel oyunları vs kaçırmam. Evet evet. 6700k olur gibi ya.

Ben yokken konu da neler olmuş neler. :D

Öncelikle teşekkür ederim. Benim ilk aldığım ile şuan ki kasam arasın da dağlar kadar fark var. Bunu en iyi @Sasha UKR bilir. :)

Senin konuya gelecek olursak aklını çeleyim mi şimdi. :D :D Skylike iyidir ama x99 sistem candır. :) Ben son anda karar verip x99 aldım ve iyiki de almışım diyorum. Verdiğim paraları sonuna kadar hak ediyor. Yerinde olsam 100-200 fazla verip x99 alırım. Ayrıca 6700k 16 PCİ-E veri yoluna sahip. 5820k ise 28 PCİ-E veri yoluna sahip. Bu da demek oluyor ki SLİ yaptığında zaman daha performanslı olur. Ama şu da gerçek ki çok düşük bir fark bu.

Ekran kartı olarak ilk etap düşük al sorun olmaz sonra yüseltirsin. Hatta 2. el temiz bir 970 bul. Zaten seneye Nvidia nın Pascal mimarisi çıkacam HBM bellek ile. Yeni mimari alırsın.

40 İNÇ. gözünü yormuyormu diyen arkadaşım; evet yoruyor. 60 HZ oluşu daha da çok yoruyordu. TV yi OC. edip 75HZ yaptım bir nebze azaldı. Ama monitör siparişini verdim Amazon'dan. Haftaya elimde olacak bir aksilik çıkmaz ise.

İmzam da ki İnceleme konusu kasamın son hali. Testleri inceleyip fikir sahibi olabilirsin. :)

Başka aklına takılan vs birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı