Alışveriş sitesi yüzünden davalık olunur mu?

XWinter

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kolay gelsin. Olayı uzun uzun anlatacağım. Ben yaklaşık 3-4 ay önce adını vermek istemediğim bir yerde bir sitede (VDS, VPS ve oyun paketleri satan bir sitede yetkiliydim.) ve 2-3 ay sonra bir tane destek talebi geldi, destek talebi FiveM ile alakalıydı. Okuyup baktığımda dava edileceği söyleniliyordu, ben biraz telaşlandım çünkü sitenin adminleri hiç güvenilir değildi. Suçun üzerime atılacağını düşündüm, arkadaşın Discord ismini bulup konuştuk ve konuşulan şeyler şunlardı:

Ben: Tam olarak olay nedir? Bir de sizden duymak istiyorum.
Kişi: Ben iletişim kurduğum arkadaşa 900 TL atmıştım, oyun paketinde (FiveM) sorunlar çıkınca para iadesi istedim ve arkadaş paket lisansını kırmaya çalıştıklarını söyledi ve bize parayı atmadı.
Ben: Anladım. Ben bu olayı gördükten sonra (siteden) ayrıldım dosyada benim adım geçecek mi?
Kişi: O iletişime geçtiğim kişini ve bir de paketi yapanlar (FiveM) onlar hakkında da işlem olacak. (Ancak senin ses kayıdını aldım, aynı şekilde yazışmalarımızıda ne olur ne olmaz diye avukatıma vereceğim.)
Ben: Ben sitede FiveM paketleriyle uğraşmıyordum hatta kimseyi tanımıyordum. Ben sadece başka oyuna bakıyordum.
Kişi: Dostum, senin ses kayıdını aldım, bir şey yapmasan bile ne olur ne olmaz diye ifade verirsin.
Ben: Dosyada adımın olmasını istemiyorum. Suçsuz olsam da bu tür yerlerde adımın geçmesi yine de kötü.
Kişi: Dostum, zaten bir şey yapmamışsın. Hem sen de şikayetçi olursun.
Ben: Anladım. Onlar adına tekrardan özür dilerim bu arada.

Not: Dava edecek kişi benim ses kaydımı almış ve avukatına atacakmış. Benlik bir şey olursa diye hala iletişimdeyiz. Ancak kişi telefon numaramı veya ismimi dahi bilmiyor. Sadece Discord adımı biliyor. Sizce başıma bir şey gelir mi?

Not: Paketi satan kişiye para iadesini yapması gerektiğini söyledim ancak bana hakaret edip engelledi ettiği hakaretleri şikayetci olacak arkadaşa da atmış bulunmaktayım. Bunu gereken delillere ekleyeceğini söyledi. (Bana hakaret eden sitenin sahibi.)

Aklınıza takılan sorular olursa cevaplamaya hazırım arkadaşlar.

Burada benlik bir şey olur mu anlayamadım? Yardımcı olur musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı