İtiraf sayfası yüzünden davalık olunur mu?

Merhaba. Oturduğum site adına itiraf sayfası acmistim. Adları gizli olarak paylaşarak itirafları atıyordum ve bir itiraf sonrasında 3 büyükten mesaj geldi. Beni mahkemeye ve avukata vereceklerini söylediler. Ne yapmalıyım? Aşırı korkuyorum su anda.
Bu bir suç. Dediklerini yapmakta haklılar. Üzgünüm, pek geçmiş olsun demeyeceğim.

Tek yapabileceğin bunu veline bildirmek. Velinin bu konuda sana ne yapar Allah bilir.
Bu konuda paylaştığın şeyin kim ile alakalı ise onun ile konuşup özür dilemek.
Gerçi pek işe yaramaz babana yazık olacak dava, avukat tutma parasi ile ilgili.
Aileni ileride zor hayat beklecek adamlar dava açmaktan vaz geçmez ise bil bakalım kimin yüzünden.
HM! Tabii ki senin.

Geçmiş olsun. Öncelikle, paylaştıkların kişilerin özel hayatı ile ilgiliyse yandın. 5237/134'e göre, kişilerin özel hayatının gizliliğini delmişsin, bir de bunu bilişim cihazları ile yapmışsın. İki farklı suçtan yargılanırsın mahkemeye verirlerse. Facebook ve Instagram verileri vermek istemeyebilir, ama verirlerse 2 farklı suçtan 6 yıla kadar ceza alırsın. Siciline işlenir.

Bu konu ciddi mi ya? Kardeşim sen adamın üstüne bir şey konduruyorsun, aldatmak gibi. Bu aile dağıtmak için gayet yeterli bir sebep, bir de üstüne gelip burada konu açıyorsun ne yapayım diye. Adam sana paylaş dedi ve sen de isim vererek paylaştın, mahkemeden bir şey çıkmazsa bile ailenden güzel bir mahkeme çıkar. Dayak olur, azar olur, o adamlar bulursa daha kötüsü de olur. Umarım bir cezayla kapanır bu olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı