Çözüldü Alışverişte dolandırılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coolkaan123

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bugün Letgo üzerinde PS4 ilanı koydum, yarın arkadaş gelip alacak cihazı, Letgo'da resmi bayan resmi var, ve Isim'de bayan. WhatsApp üzerinde resmi yok arkadaşın, yarın buraya gelip alacağını söylüyor, parayı da Fast üzerinden atacağıni belirtti. WhatsApp'dan nöbetteyim nöbetteyim yazıyor, mesleğini sordum, emniyet mensubuyum dedi. Ne yapacağımı şaşırdım, parayı Fast üzerinden atıp, geri çekme Ihtimali'de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bugün Letgo üzerinde PS4 ilanı koydum, yarın arkadaş gelip alacak cihazı, Letgo'da resmi bayan resmi var, ve ısim'de bayan. WhatsApp üzerinde resmi yok arkadaşın, yarın buraya gelip alacağını söylüyor, parayı da Fast üzerinden atacağıni belirtti. WhatsApp'dan nöbetteyim nöbetteyim yazıyor, mesleğini sordum, emniyet mensubuyum dedi. Ne yapacağımı şaşırdım, parayı Fast üzerinden atıp, geri çekme ıhtimali'de var.

Hocam şunu teklif edin aynı anda IBAN üzerinden atsın alırken.

Yapacağın şey basit. O sana parayı FAST üzerinden attıktan sonra PS4'ü vermeden önce gidip parayı hesaptan çek. ATM'ye gidemiyorsan da mobil şubeden başka hesabına aktar.

Nakit almazdım ben olsam. Sahte para aldığını fark edip şikayetçi olan çok insan var.

Hocam şunu teklif edin aynı anda IBAN üzerinden atsın alırken.

Yapacağın şey basit. O sana parayı FAST üzerinden attıktan sonra PS4'ü vermeden önce gidip parayı hesaptan çek. ATM'ye gidemiyorsan da mobil şubeden başka hesabına aktar.

Nakit almazdım ben olsam. Sahte para aldığını fark edip şikayetçi olan çok insan var.
Arkadaşa satmaktan vazgeçtim. Lanet olasını bir türlü satamadım gitti valla.

@Coolkaan123 Bu devirde alışveriş sırasında her türlü çirkefliği hesaplamanız gerekiyor. Sizden bir ürün alacak olan kişi eğer size "askeri personelim, emniyet çalışanıyım, yurt dışında yaşıyorum" vs. diyorsa o kişiden uzak durun.

Bana satabilirsiniz hocam bende PS4 kovalıyorum.
Yeriniz neresi hocam, istanbul bağcılardayım ben.

Arkadaş geldi, parayı attı hemen başka hesaba aktardım parayı. Ordan da başka hesaba aktardım yine parayı. Sonunda sattım, malum oyun fiyatları yüzünden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı