Alkol İçince Vücutta Olan Olaylar

İçki içmek bir keyiftir. Sarhoş olmak için içmem, keyif aldığım için ve rahatlık verdiği için içerim. Chivas viski ve Miller birayı çok severim.

Artık tamamen muhabbet ortamında, en fazla bir duble olmak üzere rakı içiyorum sadece. İçimdeki Türk insanı ortaya çıktı. :)

Kamu spotu olarak yayınlansın da en azından yılbaşında insanların başına bela olan sarhoşlar azalsa. Miyavlaya miyavlaya arabaya giren genç arkadaşları görünce trafiğe çıkmamıştık.

Sonuçta alkol, ağır/yasaklı sınıfına girmese de, uyarıcı - uyuşturucu bir madde. Ne yazık ki kendini kontrol edemeyen insanlarla birleşince sonuçları çok ağır oluyor.

Yaş kaç? Nerede yaşıyorsun?

19 / Bursa

------------------------------------------------

Bu arada o ortalığı tehlikeye atan kişiler neden içiyor hiç anlamış değilim. Kendilerini rezil ediyorlar. Adam akıllı sarhoş olan kişiler bile kafalarını dağıtıp sızar uyurlar. Bu içmeyi bilmeyen kişiler, kendilerini geçtim, diğer insanları da tehlikeye atıyorlar. Bu arada takıldığım kişilerde benim gibiler. Alkollü arabaymış, hızmış hiç öyle bir takıntımız yok. :) Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. :)

İçmesini bilen için çok güzel bir haz. Benim gibi ayda/yılda 1 içiyorsanız tadımlık iyi gidiyor. :)

Bu arada belirteyim, bilgilenmiş olalım:

Alkol bağımlılığı sadece psikolojik olarak gerçekleşmez. Fiziksel bağımlılık dediğimiz bir bağımlılık da yapar ne yazık ki bu madde.

Sinirsel iletiminizi yavaşlattığı için, uzun süreli ve istikrarlı kullanımdan sonra size "ayık" diyebileceğimiz haliniz daha sancılı gelmeye başlar. Bunun sebebi, alkol aldığınızda az duyduğunuz seslerin, gözlerinizin daha az hissettiği ışığın doğadaki miktarının artık sizin kendi algı seviyenizde size fazla gelmesidir. Yani benim şu anda duyduğum klima üfleme sesini, fiziksel olarak alkole bağlanmış bir insan, çoğu zaman duymadığı için, rahatsız edici bulur ve sesi yok etmek için sinir sistemini yavaşlatmaya ihtiyaç duyar. Bunun sonucunda da gider ve alkol tüketir.

Ne kadar kendinizi dayanıklı, alkol almayı biliyor, bilincini kaybetmiyor vb. olarak nitelendirseniz de alkol sizin arkadaşınız değildir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kimseye içmeyin demiyorum yanlış anlaşılma olmasın, ben de tüketiyorum ama sonuçlarını ön görebildiğim miktarın ötesine geçmiyorum.

Son düzenleme:
Bu arada belirteyim, bilgilenmiş olalım:

Alkol bağımlılığı sadece psikolojik olarak gerçekleşmez. Fiziksel bağımlılık dediğimiz bir bağımlılık da yapar malesef bu madde.

Sinirsel iletiminizi yavaşlattığı için, uzun süreli ve istikrarlı kullanımdan sonra size "ayık" diyebileceğimiz haliniz daha sancılı gelmeye başlar. Bunun sebebi, alkol aldığınızda az duyduğunuz seslerin, gözlerinizin daha az hissettiği ışığın doğadaki miktarının artık sizin kendi algı seviyenizde size fazla gelmesidir. Yani benim şu anda duyduğum klima üfleme sesini, fiziksel olarak alkole bağlanmış bir insan, çoğu zaman duymadığı için bu sesten rahatsız olur ve sesi yok etmek için sinir sistemini yavaşlatmaya ihtiyaç duyar. Bunun sonucunda da gider ve alkol tüketir.

Ne kadar kendinizi dayanıklı, alkol almayı biliyor, bilincini kaybetmiyor vb. olarak nitelendirseniz de alkol sizin arkadaşınız değildir. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kimseye içmeyin demiyorum yanlış anlaşılma olmasın, ben de tüketiyorum ama sonuçlarını ön görebildiğim miktarın ötesine geçmiyorum.

Benimde savunduğum olay bu. Benim gibi ayda yılda o da en fazla 2 - 3 bardak viskiden bir şey olmuyor. Zaten bir bardağın dibine azıcık bir şey koyuyor. Toplasan 3 bardağı, bir tanesini doldurmaz.

Dediğim gibi içmenin zararı olmadığını düşünüyorum. Zaten sarhoş olmak istesem sek rakı içerim. :D Ama sarhoş olmak bana göre değil. :) Hiç bir zevki yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı