Alkol İçince Vücutta Olan Olaylar

Benimde savunduğum olay bu. Benim gibi ayda yılda o da en fazla 2 - 3 bardak viskiden bir şey olmuyor. Zaten bir bardağın dibine azıcık bir şey koyuyor. Toplasan 3 bardağı, bir tanesini doldurmaz.

Dediğim gibi içmenin zararı olmadığını düşünüyorum. Zaten sarhoş olmak istesem sek rakı içerim. :D Ama sarhoş olmak bana göre değil. :) Hiç bir zevki yok.

Sarhoş olmak için rakı içmeyi tavsiye etmiyorum, hele ki sek. Rakı adabı konusuna başka zaman değiniriz. :)
Yazsam kitap olur. :D

En iyi sonucu almak için ehl-i keyf içerisine yerleştirilen sek rakı öneriyorum. Yanına beyaz peynir ve kavun belki. Ama asla su değil. Yavaş yavaş, muhabbetle takılmak lazım. Acele edip rezil olmaya gerek yok.

Sarhoş olmak için rakı içmeyi tavsiye etmiyorum, hele ki sek. Rakı adabı konusuna başka zaman değiniriz. :)
Yazsam kitap olur. :D

Cin mi deniyor ne deniyor ismini unuttum, yazdım çıkmadı. Minyatür 6 bardağı önünüze sıralarlar, karşınıza arkadaşınız oturur, onunda önüne koyarlar. Bir nevi düello, tabi düello etmeden de içebilirsiniz. Küçücük bir bardak. Çok etkili diyorlar. Bir filmde görmüştüm aklımda kalmıştı. Onu denemek istiyorum. Alıyorsun bir yudumda kafana dikiyorsun. Sert bir içki mi hiç bilmiyorum. Denemedim...

Cin mi deniyor ne deniyor ismini unuttum, yazdım çıkmadı. Minyatür 6 bardağı önünüze sıralarlar, karşınıza arkadaşınız oturur, onunda önüne koyarlar. Bir nevi düello, tabi düello etmeden de içebilirsiniz. Küçücük bir bardak. Çok etkili diyorlar. Bir filmde görmüştüm aklımda kalmıştı. Onu denemek istiyorum. Alıyorsun bir yudumda kafana dikiyorsun. Sert bir içki mi hiç bilmiyorum. Denemedim...

Cin serttir. Yüzde kırk ve üzeri alkol içerir. Bu gibi içkileri "shot" tabir ettiğimiz şekilde tüketmek hızla sarhoş olmanıza sebep olur. İçki oyunları eğlencelidir tabi. Cin ve tonik ikilisi, buz ve limonla sıklıkla tüketilir.

Cin serttir. Yüzde kırk ve üzeri alkol içerir. Bu gibi içkileri "shot" tabir ettiğimiz şekilde tüketmek hızla sarhoş olmanıza sebep olur. İçki oyunları eğlencelidir tabi. Cin ve tonik ikilisi, buz ve limonla sıklıkla tüketilir.

Cin yazınca çıkmıyor. Tekila mıydı acaba dediğim şey? Aynı şeyler mi yoksa... :D

Tekila Nasıl İçilir - UZMANTV

İkisi ayrı içkiler.

O zaman bir de oyun verelim, dört kişi ve üzeri için uygundur:

Grup iki takım halinde karşılıklı dizilir. Herkes önüne bir plastik bardak alır ve içkiler bardaklara doldurulur. Oyun soldan sağa doğru ilerler. Karşılıklı oturan kişiler bardakları kafalarına dikerler. Sonra bardağı masaya, ağzı altta kalacak şekilde koyarlar. Parmak ile vurarak, bardağı zıplatıp, masaya açık ve dik şekilde düşürmeye çalışırlar. Başarılı olan takımın ikinci oyuncusu oynamaya devam eder. Sırayı en hızlı bitiren takım kazanmış sayılır. Kaybeden takım ceza olarak birer bardak daha içki içer. Oyun bu şekilde şişe bitene kadar devam eder.

Son düzenleme:
İkisi ayrı içkiler.

O zaman bir de oyun verelim, dört kişi ve üzeri için uygundur:

Grup iki takım halinde karşılıklı dizilir. Herkes önüne bir plastik bardak alır ve içkiler bardaklara doldurulur. Oyun soldan sağa doğru ilerler. Karşılıklı oturan kişiler bardakları kafalarına dikerler. Sonra bardağı masaya, ağzı altta kalacak şekilde koyarlar. Parmak ile vurarak, bardağı zıplatıp, masaya açık ve dik şekilde düşürmeye çalışırlar. Başarılı olan takımın ikinci oyuncusu oynamaya devam eder. Sırayı en hızlı bitiren takım kazanmış sayılır. Kaybeden takım ceza olarak birer bardak daha içki içer. Oyun bu şekilde şişe bitene kadar devam eder.

Dediğim şeyi başka bir filmde görmüştüm ama bunu bulabildim. Yanlışta hatırlıyor olabilirim belki dediğim şey budur. Ama ben daha küçük bardak hatırlıyorum.

PIGLDYS.jpg

Bu film Genç Çıraklar adlı bir film.

Bardaklar shot bardakları. Yedi santilitre (long shot) ve beş santilitre (shot) olarak üretiliyor bu bardaklar genelde.

Neyse ben konuyu takibi bırakıyorum artık. İşe dönmem lazım, hem de hiç bilgisi olmayan insanlar kültür şokuna girecek devam edersek. Kimseyi özendirmek gibi bir niyetim yok.

Bilgi almak isteyen olursa bir akşam Caddebostan sahiline de bekleriz.

Son düzenleme:
Epitel dokunun ince olduğu yerlerden, doğrudan kana karışabiliyor. Örneğin burun içini ele alabiliriz. Kolonyadan buharlaşan alkol bile kısa süreli olarak sinirsel iletime etki edebiliyor. Bazı insanların içkilerini önce kokladığını görmüşsündür mutlaka, bunun bir sebebi var.

Hep koklarım. :) O koku "Kardeş hazırlan, alkol geliyor" uyarısını veriyor vücuda, sonra gömüyorum. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı