Alkollü içecekler kilo aldırır mı?

Ben sarhoş olmak isterim zaten iyi olur lakin bağımlı olamam istesem de çünkü 100 liradan aşağı doğru dürüst içki yok 🤣

Sigara bağımlısı o 30 liralık paketi günde 2-3 kez nasıl veriyorsa sende ileride vereceksin maalesef.

Ya yaşlanınca tövbe edip namaza başlarım o sorum değil ama ben bağımlı olmam dediğim gibi.

Kankam ben 14 yaşımdayım 5 vakit namaza başlamak için uğraşıyorum sen yaşlanınca tövbe edip namaza başlarım diyorsan sen bilirsin bu konuda seni zorlayamam.

Sigara bağımlısı o 30 liralık paketi günde 2-3 kez nasıl veriyorsa sende ileride vereceksin maalesef.

Ben sigarayı 4 gunde bir alırım 4 gün sürer bir paket günde 3 paket bitirenleri anlamıyorum ama alkol sigara gibi çok yapmaz bağımlılık alkol zevk işi.

Kankam ben 14 yaşımdayım 5 vakit namaza başlamak için uğraşıyorum sen yaşlanınca tövbe edip namaza başlarım diyorsan sen bilirsin bu konuda seni zorlayamam.

Evet benim düşüncem o yönde düşünceler uymasa bile gönüller uysun.

Alkol, şeker molekülüne yakın bir yapıda işlenir. Kalori bazında hesabı yüksektir. Ancak genel bilgi problemi şudur; yiyeceklerin üzerinde yazan kaloriyi asla tamamen alamazsınız çünkü bu hesap hücrelerin işlemlerine göre ilerlemez - kalorimetreyi inceleyebilirsiniz daha fazla bilgi için.

Fermente içkilerde alkol yanında çeşitli enzim ve mineraller bulunur. Vücut bunları belli oranda kullanabilir. Oran aşıldığında, karaciğer tümüyle alkolü dengelemek için uğraşır.

Fermente olmayan "spirit" içkiler, vodka, cin, viski gibi, damıtma alkolün fermentasyondan ayrılmış hallerine çeşitli tadlar eklenmesiyle oluşur. Daha yüksek alkol oranına sahip olduklar için daha fazla kalori içeririler ve özellikle midede emilime uygundurlar.

Esas problem, alkolün açlık hissini azaltmasıdır, bu yüzden sofrada alkol varsa normalden fazla yemek tüketimine sebep olabilir. Örnek olarak bir bira bir cips/çerez yapalım konusu genelde öyle gitmez, birkaç bira birkaç cips/çereze döner genelde. Bira tabağı diye gereksiz bir yığın bitkisel yağda kızarmış şeyi normalde yemezsiniz.

Alkol sigara tüketimini destekleyebilir niteliktedir, günlük sigara tüketmeyen birisi alkolle beraber sigara yiyebilir. Sigara açlığı bastırırken, alkol de açlık hissini ortadan kaldırır, bu ikisi el ele verince genelde hoş olmayan bir sabaha uyanırsınız.

Uzun vadede alkol, yemek tüketimiyle dengelendiğinde kilo aldırmayabilir. Bu durumda karaciğeri destekleyecek şekilde beslenme önerilir.

Yeterince su tüketmeyi unutmayın alkol alırken, bire beş gibi bir oranda su tüketimi alkolün sabah etkilerini oldukça aşağı indirir.

Alkol, şeker molekülüne yakın bir yapıda işlenir. Kalori bazında hesabı yüksektir. Ancak genel bilgi problemi şudur; yiyeceklerin üzerinde yazan kaloriyi asla tamamen alamazsınız çünkü bu hesap hücrelerin işlemlerine göre ilerlemez - kalorimetreyi inceleyebilirsiniz daha fazla bilgi için.

Fermente içkilerde alkol yanında çeşitli enzim ve mineraller bulunur. Vücut bunları belli oranda kullanabilir. Oran aşıldığında, karaciğer tümüyle alkolü dengelemek için uğraşır.

Fermente olmayan "spirit" içkiler, vodka, cin, viski gibi, damıtma alkolün fermentasyondan ayrılmış hallerine çeşitli tadlar eklenmesiyle oluşur. Daha yüksek alkol oranına sahip olduklar için daha fazla kalori içeririler ve özellikle midede emilime uygundurlar.

Esas problem, alkolün açlık hissini azaltmasıdır, bu yüzden sofrada alkol varsa normalden fazla yemek tüketimine sebep olabilir. Örnek olarak bir bira bir cips/çerez yapalım konusu genelde öyle gitmez, birkaç bira birkaç cips/çereze döner genelde. Bira tabağı diye gereksiz bir yığın bitkisel yağda kızarmış şeyi normalde yemezsiniz.

Alkol sigara tüketimini destekleyebilir niteliktedir, günlük sigara tüketmeyen birisi alkolle beraber sigara yiyebilir. Sigara açlığı bastırırken, alkol de açlık hissini ortadan kaldırır, bu ikisi el ele verince genelde hoş olmayan bir sabaha uyanırsınız.

Uzun vadede alkol, yemek tüketimiyle dengelendiğinde kilo aldırmayabilir. Bu durumda karaciğeri destekleyecek şekilde beslenme önerilir.

Yeterince su tüketmeyi unutmayın alkol alırken, bire beş gibi bir oranda su tüketimi alkolün sabah etkilerini oldukça aşağı indirir.

Teşekkürler anlattığınız için ben zaten yanında meze tüketmem o halde açlığıda bastırdıgina göre aşırıya kaçırmadıgi takdirde aldırmıyor.

Teşekkürler anlattığınız için ben zaten yanında meze tüketmem o halde açlığıda bastırdıgina göre aşırıya kaçırmadıgi takdirde aldırmıyor.

Düzeltme yapıyorum:

Alkol açlık değil, doygunluk hissini azaltır ve bu yüzden fazla yemeğe sebep olur. Sigara ise açlık hissini azaltır ve yemek yeme isteğini/ihtiyacını geçici olarak baskılar.

Alkollü bir gecenin ardından, yeterince su alınmamışsa kalkıp 1Lt su içebilirsin. Ondan 30-45dk sonra ise sağlam bir yemeğe oturmanı öneririm. Tereyağı, peynir, yumurta ve/veya et ile. Et derken endüstriyel sosis, salamdan bahsetmiyorum, en düşük sucuk, kavurma gibi etten bahsediyorum.

Normalin çok üzerinde alkol alınmışsa, sabah beyin susuzluk kaldığından ağrıyacaktır. O zaman su, ayran/soda karışımı veya bir iki bira içilebilir. Bira en hızlı dengeleyici de olsa alkol olduğu için günün kalanında etkisini gösterecektir.

Alkol ile beraber kafein veya "enerji içeceği" diye satılan şeyleri tüketmeni önermem, gerek karaciğer, gerek böbrek gerek nörolojik sistem açısından bu berbat bir fikirdir - gerçi insanlık olarak berbat fikirleri denemeden anlamamak konusunda ilginç bir yeteneğimiz var.

Keyifli ve tadında içmeler dilerim.

düzeltme yapıyorum:

alkol açlık değil, doygunluk hissini azaltır ve bu yüzden fazla yemeğe sebep olur. Sigara ise açlık hissini azaltır ve yemek yeme isteğini/ihtiyacını geçici olarak baskılar.

Alkollü bir gecenin ardından, yeterince su alınmamışsa kalkıp 1lt su içebilirsin. Ondan 30-45dk sonra ise sağlam bir yemeğe oturmanı öneririm. Tereyağı, peynir, yumurta ve/veya et ile. Et derken endüstriyel sosis, salamdan bahsetmiyorum, en düşük sucuk, kavurma gibi etten bahsediyorum.

Normalin çok üzerinde alkol alınmışsa, sabah beyin susuzluk kaldığından ağrıyacaktır. O zaman su, ayran/soda karışımı veya bir iki bira içilebilir. Bira en hızlı dengeleyici de olsa alkol olduğu için günün kalanında etkisini gösterecektir.

Alkol ile beraber kafein veya "enerji içeceği" diye satılan şeyleri tüketmeni önermem, gerek karaciğer, gerek böbrek gerek nörolojik sistem açısından bu berbat bir fikirdir - gerçi insanlık olarak berbat fikirleri denemeden anlamamak konusunda ilginç bir yeteneğimiz var.

Keyifli ve tadında içmeler dilerim.

Ben de şaşırdım zaten açlığı bastırdığını okuyunca ben anladım alkolden sonra su falan içersem bir problem olmaz teşekkür ederim.

Ben de şaşırdım zaten açlığı bastırdığını okuyunca ben anladım alkolden sonra su falan içersem bir problem olmaz teşekkür ederim.
Son ekleme olsun, şarap ile sarhoş olunan bir günün sabahı çöldeki kutupluyla bedeviyi görmüş gibi susayabilirsin, ancak birden bire çok su içersen ufak bir zaman yolculuğu yapıp akşamki sarhoşluğuna dönebilirsin. Her zaman olmaz, ancak olduğunda İsa'yı anlarsın. :)

Diğer alkollü içkilerin böyle bir numarası yoktur.

Ayrıca içerken, herhangi bir sebepten dolayı kusma ihtiyacı hissedersen, bedenini dinle, koşarak wc'ye git ve klozete bırak gitsin. Vücudunla sözle anlaşamıyor olsan da, onu dinlemen iyi olur.

Son ekleme olsun, şarap ile sarhoş olunan bir günün sabahı çöldeki kutupluyla bedeviyi görmüş gibi susayabilirsin, ancak birdenbire çok su içersen ufak bir zaman yolculuğu yapıp akşamki sarhoşluğuna dönebilirsin. Her zaman olmaz, ancak olduğunda Isa'yı anlarsın. :)

Diğer alkollü içkilerin böyle bir numarası yoktur.

Ayrıca içerken, herhangi bir sebepten dolayı kusma ihtiyacı hissedersen, bedenini dinle, koşarak WC'ye git ve klozete bırak gitsin. Vücudunla sözle anlaşamıyor olsan da, onu dinlemen iyi olur.

Bunu öğrenmem iyi oldu 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı