Alman bir üniversiteden şartlı kabul nasıl alınır?

BurakBirinci1

Hectopat
Bu konuyu kısıtlı, eksik ve doğruluğu belirsiz genel kaynaklar olduğu için açtım yani üşendiğimden ötürü değil. Bazı kaynaklar Almanya'da şartlı kabul gereksinimlerinde YKS sınavında yerleştiğini belgeleyip göstermen gerekiyor diyor bazısı da lise mezunu olman yeterli diyor. Danışman şirketlerinin para tuzağına kapılmak istemiyorum. Okumayı ve gitmeyi gerçekten istiyorum.

İki sene Türkiye'de mezuna kaldım ve yerleşmedim. Bilgi kirliliği içerisinde beynim allak bullak oldu bu konuda deli gibi bilgi açlığım var. Ne yapabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu konuyu kısıtlı, eksik ve doğruluğu belirsiz genel kaynaklar olduğu için açtım yani üşendiğimden ötürü değil. Bazı kaynaklar Almanya'da şartlı kabul gereksinimlerinde YKS sınavında yerleştiğini belgeleyip göstermen gerekiyor diyor bazısı da lise mezunu olman yeterli diyor. Danışman şirketlerinin para tuzağına kapılmak istemiyorum. Okumayı ve gitmeyi gerçekten istiyorum.

İki sene Türkiye'de mezuna kaldım ve yerleşmedim. Bilgi kirliliği içerisinde beynim allak bullak oldu bu konuda deli gibi bilgi açlığım var. Ne yapabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim? Yorumlarınızı bekliyorum.
OBP kaç?

Hocam isterseniz bakın bir buraya.

" - ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi " Bu belge doğru anladıysam bende yok hocam yani yerleşmedim hali hazırda bir bölüme sadece sınava girdim ve mezuna kaldım.

" - ÖSYM yerleştirme yani üniversiteye giriş yeterlilik belgesi " bu belge doğru anladıysam bende yok hocam yani yerleşmedim halihazırda bir bölüme sadece sınava girdim ve mezuna kaldım.

Hocam Güney Kore'ye ne dersiniz? Sadece Almanya'yı hedeflemeyin bence. (bende önümüzdeki bir sene içinde Güney Kore'ye gitmeye calisacağım.)

Hocam Güney Kore'ye ne dersiniz? Sadece Almanya'yı hedeflemeyin bence. (bende önümüzdeki bir sene içinde Güney Kore'ye gitmeye calisacağım.)

Asya kültürüne çok uzağım hocam. Hayat kalitesini araştırmadım bilmiyorum ama kültür olarak çok uzak olduğumu biliyorum. Amerika ve Avrupa dışında bir ülkeye gitmeyi düşünmüyorum. Almanya'ya bu belge olmadan gidemiyorum başka türlü sanırım. :/

Kanka TR'den iyi oldugunu bılıyorum club falan her şey bol adamların zaten bütün kurumlar batı özentisi olmuş müzikten tut elbıseye kadar çok gelişmişler paran varsa sıkıntı yok istedigin yerde okursun gencler çat pat İngilizce biliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı