Çözüldü Almanca artikeller nasıl ayırt edilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Maalesef ezberlemek gerekiyor. Ben de bazen unutuyorum.

Aslında ezberlemeniz gerek ancak küçük de olsa tüyolar mevcut. :)

Artikelleri kelime yapısına göre ayırt edemezsin, ezberleyeceksin.
Burada basitçe, basit kelimeler ile belirtilmiş.

Teşekkürler. Başa gelen çekilir yine 15 alacağım gibi sınavdan.

Teşekkürler. Başa gelen çekilir yine 15 alacağım gibi sınavdan.
Ben 100 alıyordum, 9'da da, 10'da da. Hoca çok agresif ve sinirli biriydi, ona rağmen gözüne girdim tabii ara sıra sinirleniyordu bana.😁 Zor bir şey yok sana ağır sorular sormayacaklar. 9. Sınıfta isen Kendini tanıtma, meslekler, Selamlaşma ve Vedalaşma cümleleri vs. VeÜnitelerin kelimelerini artikelleriyle birlikte ezberlemen, abartı yok zaten, 15 alacak ne var anlamadım diyeceğim de 05 alan vardı bizde...

Burada detaylıca Fiil çekimleri yer alıyor, 5 dakikanı ayırsan zaten 60 - 80 puan bu yerden.
Wohnen, Kommen, Heißen, Sein ( Bin, Bist, ist, sind, seid, sind. Wir Sind Kral işte ) Lernen. Bunların çekimlerini ezberle basit bir şey, birde evet hayır cümleleri kurmayı öğren mesela;

Istanbullu musun? ( Bist du aus İstanbul? )
Hayır İstanbullu değilim. ( Nein, Ich komme nicht aus İstanbul. )

Woher Kommst du? ( Nerelisin? )
Ich Wohne in İstanbul. ( İstanbulluyum )

Gibi cümlelerden soruluyor, zaten basitçe yüzeysel anlatılan dersten düşük almaman lazım.

Son düzenleme:
Ben 100 alıyordum, 9'da da, 10'da da. Hoca çok agresif ve sinirli biriydi, ona rağmen gözüne girdim tabii ara sıra sinirleniyordu bana.😁 Zor bir şey yok sana ağır sorular sormayacaklar. 9. sınıfta isen kendini tanıtma, meslekler, ve ünitelerin kelimelerini artikelleriyle birlikte ezberlemen, abartı yok zaten, 15 alacak ne var anlamadım diyeceğim de 05 alan vardı bizde...

Perfekt olayları falan yapamıyorum hocam ya :( yine de teşekkürler. Ders görmedik hep boş geçiyor desem yalan değil. 11'im biraz da geçmiş kalmış gibiyim.

Geri
Yukarı