Almanya'da aldığınız maaş ve gideriniz nedir?

Laptop Uzmanı

Decapat
Daha fazla  
Eğer Almanya'da yaşıyorsanız aylık giderinizi ve aldığınız maaşı euro cinsinden yazar mısınız? Eşiniz varsa ve çalışıyorsa ise maaşlarızın toplamını yazın. Eşiniz çalışmıyor ise kendi maaşınızı yazın fakat giderlere onunkileri de ekleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Almanya'da yaşıyorsanız aylık giderinizi ve aldığınız maaşı euro cinsinden yazar mısınız? Eşiniz varsa ve çalışıyorsa ise maaşlarızın toplamını yazın. Eşiniz çalışmıyor ise kendi maaşınızı yazın fakat giderlere onunkileri de ekleyin.

Varacaginiz sonucu merak ettim ama kendiminkini söyleyeyim bakalim :)

• Isten yillik kazancim 70.000 - 75.000 € arasi
  • Esimin isinden yillik kazanci 5400 €
  • 2 cocugum var cocuk parasi yillik 5256 €
  • Yatirimlarimdan kazanclarim da var ama onlar kategoriye girmiyor sanirim :)
Giderleri saydirmayin ama bana simdi :)

Sevgiler :)

Varacaginiz sonucu merak ettim ama kendiminkini söyleyeyim bakalim :)

• Isten yillik kazancim 70.000 - 75.000 € arasi
  • Esimin isinden yillik kazanci 5400 €
  • 2 cocugum var cocuk parasi yillik 5256 €
  • Yatirimlarimdan kazanclarim da var ama onlar kategoriye girmiyor sanirim :)
Giderleri saydirmayin ama bana simdi :)

Sevgiler :)
Sağ olun hocam da giderleriniz de lazım bana. Tahmini bir şey söyleseniz olur mu?

Sağ olun hocam da giderleriniz de lazım bana. Tahmini bir şey söyleseniz olur mu?

Aylik bazinda kabaca giderlerim söyle;

• 1100 € Ev kredisi
  • 400 € Araba leasing
  • 250 € Elektrik, gaz, internet, telefon
  • 200 € Cocuklarin özel dersi
  • 600 € Gida, yemek
  • 200 € Hobilerim icin.
  • 100 € Sigortalar

Kisaca böyle.

Son düzenleme:
Baştan söyleyeyim Almanya'da çöpçülük yaparak bile Türkiye'den iyi yaşarım kafasındayken vazgeç. Her yerde hayatın bir zorluğu var. Türkiye ile Almanya asgari ücretlisi arasında fark duymak istiyorsan, bizim ülkede sadece asgari ücretliler 2-3 çocuk yapıyor. Almanlarda en azından bilinç var.

Baştan söyleyeyim Almanya'da çöpçülük yaparak bile Türkiye'den iyi yaşarım kafasındayken vazgeç. Her yerde hayatın bir zorluğu var. Türkiye ile Almanya asgari ücretlisi arasında fark duymak istiyorsan, bizim ülkede sadece asgari ücretliler 2-3 çocuk yapıyor. Almanlarda en azından bilinç var.
Zaten öyle bir bilincim yok. Hatta amacım sizin söylediğinizi arkadaşlarıma kanıtlamak.
Aylik bazinda kabaca giderlerim söyle;

• 1100 € Ev kredisi
  • 400 € Araba leasing
  • 250 € Elektrik, gaz, internet, telefon
  • 200 € Cocuklarin özel dersi
  • 600 € Gida, yemek
  • 200 € Hobilerim icin.
  • 100 € Sigortalar

Kisaca böyle.
Çok teşekkür ederim. Yaptığınız iş nedir tam olarak? Sağlıklı bir karşılaştırma için mesleğiniz de lazım. Eğer söylemek istemezseniz, Almanya şartına göre meslekleri asgari - orta - iyi diye ayırsak sizinki hangi grupta olurdu?

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Yaptığınız iş nedir tam olarak? Sağlıklı bir karşılaştırma için mesleğiniz de lazım. Eğer söylemek istemezseniz, Almanya şartına göre meslekleri asgari - orta - iyi diye ayırsak sizinki hangi grupta olurdu?
Makina operatörüyüm BMW'de calisiyorum. Meslek yüksek okulu metal teknik mezunuyum. Orta iyi arasi bir yerdeyim. Öyle bir yerdeyim ki bir yanim ciglik cigliga :)

Yeni konular

Geri
Yukarı