Almanya'da alınan PS cihazı sıfırlanıp Türkiye cihazı gibi kullanılabilir mi?

mikailss

Yoctopat
Daha fazla  
Normal değil gibi.

2.el bir PS5 aldırıcam akrabama Almanya'dan aldırıcam. Facebook marketplaceden bunu sıfırlayıp Türkiye cihazı gibi kullanır mıyım veya bir sıkıntısı olur mu bunların gümrükte ve alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor genel olarak gümrükte vergi gelir mi yoksa gelmez ve ürünü aldığı fiyata geçiririm gelirse kaç euro gelir (tax Free alamıyor)

Son düzenleme:
Cihaz kurulumunda bölgeyi Türkiye olarak seçtiğiniz sürece sorun olmaz, zaten ISS TR olduğu için PS Store TR fiyatları önünüze çıkar. Benim cihaz da ABD'den ve ben de bu şekilde kullanıyorum sorunsuz.

Almanya'dan ikinci el PS5 alıp Türkiye'ye ithal ederken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var:

1. Uyumluluk ve Bölge Kilidi: Almanya'dan satın alınan PS5'in bölge kilitlemeli olmadığından ve Türkiye'de sorunsuz kullanılabildiğinden emin olun. Bölgeye özgü kısıtlamaları veya uyumluluk sorunlarını kontrol edin.

2. Gümrük Düzenlemeleri: PS5 gibi elektronik cihazların Türkiye'ye ithali gümrük vergilerine ve vergilere tabi olabilir. İthalat düzenlemelerini ve olası maliyetleri anlamak için Türk gümrük yetkilileriyle iletişime geçin veya resmi kaynakları kontrol edin.

3. Değer Beyanı: Gümrükler, vergileri ürünün beyan edilen değerine göre hesaplayabilir. Gümrüklemeyle ilgili sorunları önlemek için beyan edilen değerin doğru olduğundan emin olun.

4. İşlem Ayrıntıları: Gümrük amacıyla ödenen Tax fiyatı doğrulamak için satın alma belgelerini (makbuz, fatura) saklayın.

5. Satıcı İtibarı: İkinci el satın alırken satıcının itibarını doğrulayın ve PS5'in durumunun ve işlevselliğinin açıklandığı gibi olduğundan emin olun.

6. Güç Kaynağı Uyumluluğu: Güç kaynağı gereksinimlerinin Türk standartlarına uygun olduğunu doğrulayın (voltaj ve fiş tipi).

Özetlemek gerekirse, Almanya'dan ikinci el bir PS5 satın alıp Türkiye'ye ithal ederken, olası gümrük vergilerinin farkında olun ve cihazın Türk spesifikasyonlarına ve yönetmeliklerine uygun olduğundan emin olun.

Geri
Yukarı