Almanya'da okumak vs Türkiye'de akredite üniversite okumak

theliann

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anda Almanya'da çoğu okulda üniversite okuyabiliyorum ancak hem Almanca öğrenmenin uzun sürmesi hem de konaklama problemi yaşamak gitmemeyi düşündürtüyor eğer gitmezsem programcılıktan DGS ile geçiş yapacağım. Burada akredite olan üniversitelerde okununca direkt yurt dışına çıkılabiliyor mu rahatlıkla? Ya da konaklamayı nasıl halledebilirim? Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tam olarak nasıl oluyor detaylı anlatır mısınız size zahmet?
Türkiyede yerleştiğin herhangi bir lisans programının belgesiyle istersen puanına bakılarak istersen puanına bakılmaksızın oradaki üniversitelere başvurabiliyorsun.İki şey gerekiyor.Biri bloke hesap olarak 10332 euro göstermen gerek.Biri de c1 seviyesinde almancaya ihtiyacın var.Ben her şeyi hallettim ama yurtların hepsi doluymuş.Kalıcak yer bulamama problemi çekiyorum.

Üniversite okumak diploma almaktan ibaret değil. Şartları zorlayıp Almanya'da okumanı öneririm.
Yurt rahatlıkla bulunabilse gitmeyi çok istiyorum ama yurt oraya gittikten 1-2 dönem sonra çıkıyormuş.çıkıyormuş.Kiralar da çok pahalı.Napıcam bilmiyorum.

Geri
Yukarı