Almanya’da yaşam nasıl?

@Slmnbrknk BMW'de Makine teknisyeniyim. 15 yasinda Aile birlesimi yoluyla geldim Almanya'ya dili ise okulda ögrendim.

Ben çift vatandaşımda lise son bu yıl bitiyor. 2 yıl üniversite okuyup üst lisansı Almanya’da yapmayı düşünüyorum. Almanca bilmeden para kazanmak zormuş galiba. Kafelerde saatine 3 euro veriyorlar diye duymuşum.

Kafelerde saatine 3 euro veriyorlar diye duymuşum.

Almanya'da asgari saat ücreti 9 € civari ki bu parayi alan sadece mesleksiz vasifsiz iscilerdir. Saatligine 3 € kimse calismaz burada, ayrica bu suctur.

Teşekkürler bu yaz çalışmayı düşünüyorum da. Dilim yok, ülkeyi bilmiyorum. Sadece avrupa vatandaşı olduğum için orda kalmam seyahat etmem sıkıntı olmuyor.

Saatte 40 TL. Babamın günlük kazancı...

Saatlik 40 TL ise Türkiye sartlarina göre gayet iyiymis.
Günde 8 saat calissa 320 TL kazanir. Aylik 20 gün calissa = 6400 TL

Fena degil.
Teşekkürler bu yaz çalışmayı düşünüyorum da. Dilim yok, ülkeyi bilmiyorum. Sadece avrupa vatandaşı olduğum için orda kalmam seyahat etmem sıkıntı olmuyor.

Calisma izni almaniz lazim önce.

Kolay gelsin :)

Saatte 40 TL. Babamın günlük kazancı...

Saatlik 40 TL ise Türkiye sartlarina göre gayet iyiymis.
Günde 8 saat calissa 320 TL kazanir. Aylik 20 gün calissa = 6400 TL

Fena degil.

Calisma izni almaniz lazim önce.

Kolay gelsin :)
Zor mudur çalışma izni almak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı