Almanya'dan alınan PS5'in garantisi Türkiye'de geçerli olur mu?

NightWist

Kilopat
Makaleler
2
Almanya MediaMarkt'tan alınan PS5 ve DualSense cihazın Eurasia garantisi Türkiye'de geçerli mi? Öyle bir olay duymuştum sanki.

MediaMarkt faturası olursa tüm MediaMarkt'larda 1 yıl garantisi var deniyordu.

Eurasia garantisi olunca türkiyedede geçerli gibi bir olay vardı onun için sormuştum. Alacağım cihaz Eurasia garantili.

Eurasia yok ama MediaMarkt mağazaları 1 yıl memnuniyet için garanti veriyor. Ancak dediğim gibi memnuniyet sebepli olduğu için resmî belge ya da yazı bulamazsınız sadece müşteri hizmetleri ve mağazalar sözlü olarak belirtiyor.

Medimarkt dışı hiçbir Avrupa veya başka bölge PS5 Eurasia garantili değil. Bu 2-3 aya kadar böyle değildi, poliçe değişiklikleri sebebiyle olduğunu belirtiyor Sony Tr müşteri hizmetleri.

Eurasia yok ama MediaMarkt mağazaları 1 yıl memnuniyet için garanti veriyor. Ancak dediğim gibi memnuniyet sebepli olduğu için resmî belge ya da yazı bulamazsınız sadece müşteri hizmetleri ve mağazalar sözlü olarak belirtiyor.

Medimarkt dışı hiçbir Avrupa veya başka bölge PS5 Eurasia garantili değil. Bu 2-3 aya kadar böyle değildi, poliçe değişiklikleri sebebiyle olduğunu belirtiyor Sony TR müşteri hizmetleri.

Kendi Almanya mağazası üzerinden satın alacaktım. Eurasia garantisi yok mu?

Benim cihazım da MediaMarkt Almanya'dan alınma ve arayıp konuştuğumda 1 yıl Türkiye garantisi olduğunu söylediler. Sony öyle bir site yapmışki garanti sorgulamayı bile başaramadım.

Geri
Yukarı