Almanya'dan Getirilen iPhone 13 Nasıl Kayıt Edilir?

Hattı pasaport sahibinin üstüne olması kötü arkadaşlar. Aslında 6 bin versekte yine Türkiye fiyatlarına göre çok uygunda.

Peki şöyle ürünü direk alsam orada iken IMEI'ya da bu gerekli bilgilere onlar bana yollasa en azından 2700 TL şu an ya kayıt yaptırsak oluyor mu bu şekilde ama telefon Almanya'da duracak.

Maalesef ülkeye giriş yapması gerekiyor kayıt için.

Şöyle ki topluluk TR cihazların vergileri yüzünden almak istemiyor o yüzden yd cihazlara yöneliyor devlette sağ olsun ki bunun zaten farkında vergiyi düşürmek yerine gidip üstüne şart ekliyor ki dışarıdan almak iyice zorlaşsın bir şekilde kendine muhtaç ediyor anlayacağın.

iPhone 13 Pro Max 512 GB'ye kim 17500 TL vermek istemez ki? Şu an o paraya iPhone 11 zor alıyorsun

Hattı pasaport sahibinin üstüne olması kötü arkadaşlar. Aslında 6 bin versekte yine Türkiye fiyatlarına göre çok uygunda.

Peki şöyle ürünü direk alsam orada iken IMEI'ya da bu gerekli bilgilere onlar bana yollasa en azından 2700 TL şu an ya kayıt yaptırsak oluyor mu bu şekilde ama telefon Almanya'da duracak
ülkeye giriş tarihini doğru girmeniz lazım aksi taktirde iptal olur başvurunuz

Bu sahibinden üzerinde brükselden falan getirmişler 16bin TL bandında satıyorlar. Bunlar yasal mı kaçak mı oluyor peki bu tarz bulabilirsek güvenilir almak mantıklı mı sizce?

Örnek şu an kullandığım Android telefon Hepsiburada üzerinden ithal olarak almıştım. Fakat Hepsiburada İstanbul içi bir cep telefonu servisi ile anlaşmalıydı 2 yıl bu tarz bir şeyler bulursam da alabilirim yine aynı şekilde.

Aslında para sorun değil ama arkadaşlar insan kendini resmen kazıklanmış hissediyor bu parayı vererek. Benim bu kafam hala dolar 1,5 - 2 TL bandında ben alışamadım bu saçma ekonomiye. 😂

Bu sahibinden üzerinde brükselden falan getirmişler 16bin TL bandında satıyorlar. Bunlar yasal mı kaçak mı oluyor peki bu tarz bulabilirsek güvenilir almak mantıklı mı sizce?

Örnek şu an kullandığım Android telefon Hepsiburada üzerinden ithal olarak almıştım. Fakat Hepsiburada İstanbul içi bir cep telefonu servisi ile anlaşmalıydı 2 yıl bu tarz bir şeyler bulursam da alabilirim yine aynı şekilde.

Aslında para sorun değil ama arkadaşlar insan kendini resmen kazıklanmış hissediyor bu parayı vererek. Benim bu kafam hala dolar 1,5 - 2 TL bandında ben alışamadım bu saçma ekonomiye. 😂

Şöyle ki kayıtsız cihazlar ne zaman kapanacağı belli değil kullanılmış olabilir kendin bildiğin cihaz olması daha iyi ben 1 sene boyunca yd cihaz kullandım bir sıkıntı yok benim de paradan yana sorunum yok ama dediğin gibi kazıklanmış gibi hissediyor insan iPhone XS kullanıyordum 5700'e aldım 4 ay kullandım sattım geri şimdi gitsem 10000'den aşağı alamam TR cihazı olarak

Dostum iyi denk geldim konuya yaklaşık 2 saat önce kayıt ettirdim iPhone X cihazımı. Evet yılbaşından sonra 6-7k gibi bir fiyat olacak. Son 1 senede TR'ye giriş yapmış olan birisi pasaportuna kayıt ettirebilir. Sadece kendi adına olan hatları kullanabilir. Yani kısacası sen hattını kayıt edilen kişinin adına geçirip kullanman gerekiyor.
Hocam merhaba . Bende 2 adet cihaz alıcam yurt dışı, akrabalarım üzerine kayıt ettiricem . Kendimin ve eşimin kullandığımız hatlarımızıda onların üzerine geçireceğim. Bu durumda sorunsuz kullanabilirim değil mi ?

Hocam merhaba. Bende 2 adet cihaz alacağım yurt dışı, akrabalarım üzerine kayıt ettireceğim. Kendimin ve eşimin kullandığımız hatlarımızıda onların üzerine geçireceğim. Bu durumda sorunsuz kullanabilirim değil mi?

Paket değişikliğinde hat sahibi kimlik bilgileri vesaire bu durum da ne yapacaksınız?

Sorunuzu tam olarak anlayamadım hocam.

Ha anladım, bir şekilde halledeceğiz hocam uzakta oturmuyolar pasaport sahipleri dedemiz ve yengemiz üzerine olacak.

Anladım o zaman mantıklı benim akrabalarım yurt dışında o yüzden sıkıntılı bir durum benim için hattı üstüne alması için Türkiye'ye gelmesi gerekiyor.

Bakalım bir yolunu bulursam bende ihtal alacağım olmadı TR'den alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı