Almanya'dan Xbox Series S getirilince vergi ödenir mi?

wolfmanranks

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Almanya'dan Xbox Series S getirecek çalışmaya giden abim. Kutusuyla birlikte getirsin istiyorum. 250 euro civarına geliyor. Herhangi bir vergi çıkar mı? Bildiğim kadarıyla vergi ödemek zorunda değiliz. Yine de bilen arkadaşlara danışmak istedim.

WhatsApp Image 2021-10-19 at 10.20.54.jpeg

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xbox'ı kutudan çıkarsın ayrı bir şekilde getirsin. Kutunun içine de kitap vs. koyar. Böylece kutu da gelmiş olur.

Youtubda birkaç video izledim Ukrayna'dan kutulu bir şekilde PS5 getirdi ve hiçbir sorun olmadı zaten 1 adet getiriyor bunun için vergi almaları saçma olur kanuna aykırı kutuyu boz ya da bozma diye bir kanun yok.
Yurt dışından aldığın için elbette vergi ödersin.

Her ürün için geçerli değil bu durum yurt dışından alıp kargoyla gelse ödüyosun ama biri getirirse bu sorun olmuyor genelde diye biliyorum.

Youtubda birkaç video izledim Ukrayna'dan kutulu bir şekilde PS5 getirdi ve hiçbir sorun olmadı zaten 1 adet getiriyor bunun için vergi almaları saçma olur kanuna aykırı kutuyu boz ya da bozma diye bir kanun yok.
O kadarını bilmiyorum, detaya inemem. Fakat işi garantiye almak açısından yazdığım yöntemi uygulamak mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı