Almanya'dan Xbox Series S getirmek

yesososo

Hectopat
Makaleler
3
Evet biliyorum böyle milyonlarca konu açıldı ama insan olayın içinde kendi olunca tekrardan emin olmak istiyor. Teyzemgil Almanya'da yaşıyor ve beni çok sevdiğinden bir sonraki(2021-YAZ) izinde karne hediyesi olarak Xbox Series S getirecekmiş. Onlara(!) Daha fazla yük olmak istemiyorum, gümrükte ne olabilir? Ek vergiler çıkartılabilir mi? Konsolu valize koyup getirebilirler mi? Konsolda hasar olur mu? Daha önce konsol hediye(!) Alan olduysa lütfen bilgilendirebilir mi? Başından geçeni anlatarak falan. Şimdiden teşekkürler.

Konsolu bavula koyup vergisiz getirebiliyor diye biliyorum ancak kutudan çıkarması gerekebilir. Oradan buraya kargo ile gönderecekse gümrük vergisi falan olur ama kendisi getirirse bir şey olmaz diye biliyorum.

Konsolu bavula koyup vergisiz getirebiliyor diye biliyorum ancak kutudan çıkarması gerekebilir. Oradan buraya kargo ile gönderecekse gümrük vergisi falan olur ama kendisi getirirse bir şey olmaz diye biliyorum.

Kendileri gelecek ve bavulla olacak. Peki Tax'lı bir şeyler daha yapmak gerekir mi? Ya da konsolu pasaporta kaydetmek falan.

Evet biliyorum böyle milyonlarca konu açıldı ama insan olayın içinde kendi olunca tekrardan emin olmak istiyor. Teyzemgil Almanya'da yaşıyor ve beni çok sevdiğinden bir sonraki(2021-YAZ) izinde karne hediyesi olarak Xbox Series S getirecekmiş. Onlara(!) Daha fazla yük olmak istemiyorum, gümrükte ne olabilir? Ek vergiler çıkartılabilir mi? Konsolu valize koyup getirebilirler mi? Konsolda hasar olur mu? Daha önce konsol hediye(!) Alan olduysa lütfen bilgilendirebilir mi? Başından geçeni anlatarak falan. Şimdiden teşekkürler.
Dostum 1 taneden bir şey olmuyor diye biliyorum. Çünkü 1 tane hediye olarak sayılıyor ama böyle 5-10 tane getirtmede tabiki olmaz.

Getireceği zaman konsolu kutusundan çıkarsın. Kullanılmış gibi bir his oluştursun. Ayrıca konsolu alırken Global garanti ( Sony'de vardı. Microsoft'ta var mı bilmiyorum. ) varsa almaya dikkat etsin çünkü konsolda bir sorun olup olmadığını bilmiyoruz. Belki Kronik sorun belki başka bir şey vardır ve sana denk gelirse işin çok zor olur.

Getireceği zaman konsolu kutusundan çıkarsın. Kullanılmış gibi bir his oluştursun. Ayrıca konsolu alırken global garanti ( Sony'de vardı. Microsoft'ta var mı bilmiyorum. ) Varsa almaya dikkat etsin çünkü konsolda bir sorun olup olmadığını bilmiyoruz. Belki kronik sorun belki başka bir şey vardır ve sana denk gelirse işin çok zor olur.

Dediğim gibi önümüzdeki ağustos'da geleceği için kronik sorunun çözülmüş olmasını bekliyorum en azından umut ediyorum.

Geri
Yukarı