Almanya'dan Xbox Series S getirmek

Metrhan

Centipat
Merhabalar.
Ben Amazon. Deden Xbox Series S almayı düşünüyorum.
1) Almanya'dan aldığım için priz ya da voltaj uyumsuzluğu yaşanabilir mi?
2) Almanya'dan alacağım için garanti konusu ne olur? Bazı yerlerde TR'de geçerli olmaz diyorlar bazı yerlerde 1 sene bazılarında ise 2 sene garantisi olur diyorlar garanti işi ne olur?
Bilginiz var ise lütfen cevaplayabilir misiniz?

Priz veya voltaj uyumsuzluğu sıkıntısı olmaz. İki ülkede C ve F tipi priz kullanıyor. Türkiye 220 v -240 v arasında çalışır. Almanya 230 v sıkıntı olmaz yani.

Eğer ucuza geliyor ise alınabilir. Garanti durumuna gelecek olursak ne yazık ki Almanya'dan gelen ürünün garantisi Almanya'da geçerli olur. Ayrıyetten eğer sadece kişisel kullanım için alacaksanız 1 taneye vergi uygulanmıyor.

Telefon ile müşteri hizmetlerine eriştim ve eğer Microsoft'a kaydettirirsen 1 yıl uluslararası garantisi mevcutmuş. Ben de Romanya'dan getirtiyorum.

Eğer bir tanıdığın yoksa zaten gümrükle aynı fiyata geliyor. Bence vatan bilgisayardan 3.999₺ x24 ay faizsiz fiba banka kredisi ile aylık 160₺'ya almak daha mantıklı.

Bildiğim kadarıyla gümrükte vergiler eklenecek ve Türkiye fiyatına yakın hatta daha pahalı bile gelebilir. Tanıdığınız bir kişi varsa kutusunu açıp çantasına koyduğunda vergi ödemeden getirebilir. Onun dışında almanızı önermem.
Hocam hala geçerlimi bu ve kutusundan çıkarmasımı gerek yoksa bandrolleri sökse olurmu?

Eğer ucuza geliyor ise alınabilir. Garanti durumuna gelecek olursak ne yazık ki Almanya'dan gelen ürünün garantisi Almanya'da geçerli olur. Ayrıyetten eğer sadece kişisel kullanım için alacaksanız 1 taneye vergi uygulanmıyor.
Hocam hala geçerlimi peki o 1 taneye vergisiz çünkü teyzem getircek almanyadan ve vergi oluyomu öğrenmem gerek kutusunun bandrollünü açsa bişey olmaz dediler ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı