Almanya'dan Xbox Series X getirtmek

Aina

Femtopat
Daha fazla  
Biliyorsunuz ekonomimiz az çok belli herkesin durumu kötü PC toplanmaz bir Xbox Series X olmuş 6800 lira, bende bunun üzerine Almanya'dan gelsenkirchen şehrinde yaşayan teyzem vasıtası ile Xbox Series X getirtmek istiyorum. Ancak merak ettiğim birkaç soru işareti var, bunları da forumdaki bilgili arkadaşlar sayesinde öğrenmek istiyorum.
1- Gümrük vergisi öder miyim?
2- Getirirken sıkıntı çıkar mı?
3- Sıkıntı çıkarsa ne yapmam gerekir?
4- Hediye olarak mı söylenmeli yoksa kendi cihazıymış gibi mi gösterilmeli?
5- Oradan konsolun yanında alacağım Game Pass ve Live Gold gibi üyelikleri Türkiye'de kullanabilir miyim?
6- Cihazda herhangi bir sorun olursa garanti Türkiye'de geçerli olur mu?
8- Stok sorunu ne zaman düzelir?
7- Değer mi?
Lütfen konuyla ilgili daha önce deneyimi olan veya iyi bilgisi olan kişiler yazarsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biliyorsunuz ekonomimiz az çok belli herkesin durumu kötü PC toplanmaz bir Xbox Series X olmuş 6800 lira, bende bunun üzerine Almanya'dan gelsenkirchen şehrinde yaşayan teyzem vasıtası ile Xbox Series X getirtmek istiyorum. Ancak merak ettiğim birkaç soru işareti var, bunları da forumdaki bilgili arkadaşlar sayesinde öğrenmek istiyorum.
1- Gümrük vergisi öder miyim?
2- Getirirken sıkıntı çıkar mı?
3- Sıkıntı çıkarsa ne yapmam gerekir?
4- Hediye olarak mı söylenmeli yoksa kendi cihazıymış gibi mi gösterilmeli?
5- Oradan konsolun yanında alacağım Game Pass ve Live Gold gibi üyelikleri Türkiye'de kullanabilir miyim?
6- Cihazda herhangi bir sorun olursa garanti Türkiye'de geçerli olur mu?
8- Stok sorunu ne zaman düzelir?
7- Değer mi?
Lütfen konuyla ilgili daha önce deneyimi olan veya iyi bilgisi olan kişiler yazarsa sevinirim.
1,2,3,4- Eğer kutusuz getirirse sıkıntı çıkmaz. Sıkıntı çıkarsa da Türkiye'de alınandan daha az vergi ödersiniz.
5- Evet kullanabilirsiniz.
6- Genelde bu tarz ürünlerin 1 yıl uluslararası garantisi olur.
7- PS exclusivelerin çok hastası değilseniz değer.
8- Stok sorunu Xbox Series X'de zaten yok.

1,2,3,4- Eğer kutusuz getirirse sıkıntı çıkmaz. Sıkıntı çıkarsa da Türkiye'de alınandan daha az vergi ödersiniz.
5- Evet kullanabilirsiniz.
6- Genelde bu tarz ürünlerin 1 yıl uluslararası garantisi olur.
7- PS exclusivelerin çok hastası değilseniz değer.
8- Stok sorunu Xbox Series X'de zaten yok.
Stok sorunu var kanka.
Yanıtlayan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Geri
Yukarı