Almanya'ya nasıl gidebiliriz?

Merhaba, dil, pasaportu ve eğitim olmadan gidemezsiniz diye biliyorum.
Ayrıca vatandaşlık, bilet, yeni yaşam kurma ve kur yüzünden epey bir masraf (+25.000₺) çıkar en az.
Almanca bilmiyorsanız Almanya'ya almazlar onlar bizim gibi önüne gelene vatandaşlık vermiyor.

Ayrıca vatandaşlık, bilet, yeni yaşam kurma ve kur yüzünden epey bir masraf (+25.000₺) çıkar en az.
Almanca bilmiyorsanız Almanya'ya almazlar onlar bizim gibi önüne gelene vatandaşlık vermiyor.

Denklik kararı olmadıkça dil şartı yok, ayrıca süre belirterek gitmek başka vatandaşlık almak başka hocam.

Babam ve annem lise mezunu ve meslekleri yok ve dil bilgimiz yok. Almanya'da Max kaç yıl kalabiliriz çünkü neredeyse yoksuluz, hangi vizeleri falan alabiliriz?

Böyle bir durumda her şey sana bağlı. Eğer gerçekten yurt dışına gitmeyi kafaya koyduysan iyi bir üniversite kazanman lazım. Eğer üniversiteyi orada okumak istiyorum diyorsan şimdiden dil öğrenmeye başlamak senin için yararlı olur. Ama unutma aileni sadece sen kurtarabilirsin onlar seni yurt dışına çıkartamaz.

Almanya'da akrabalarımız var, babam lise mezunu, fırsat kartında 6 puan yapamıyor ve depremzedeydik.

Taşınmak için hangi vizeleri falan alabilme imkanımız var?

Yeni konular

Geri
Yukarı