Almış olduğum virüs yüzünden format atamıyorum

Daha fazla  
Hızlı bir özet geçerek anlatayım. Aslında iki ay önce yüklemş olduğum bir program yüzünden oldu, antivirüsde uyarı vermişti aslında ama kapattım ve sıradan bir virüs uyarısdır sandım fakat programı yüklemem ile beraber ekran gidip gelmeye başladı o an anladım virüs olduğunu bilgisayarı kapattım fakat tekrar açtığımda ise masaüstü gelmedi bir ay kadar üşendim bilgisayara formattı o kadar program yüklemekti filan derken uğraşmak istemedim bugün bir format atayım dedim çok yavaş şekilde ilerlemeye başladı format ve bunun birkaç saat öncesinde bilgisayara iki ay önce atmış olduğum USB bellek ise çalışmıyordu diğer bilgisayarıma taktım boyutu 18 MB olarak görüyor ve biçimlendirilmiyordu silmeye karşı korumalı gibisinden bir yazı çıktı bende yeni USB bellek alıp format atmaya başladım dediğim gibi bu işlem çok yavaş ilerledi hal böyle olunca korkmaya başladım pc deki hard disklerde de aynı sorunu yaşamaktan ve korktuğum başıma geldi 500 GB SSD ve 5 TB hard diske Windows yüklenmiyor önceden SSD'ye yüklemiştim Windows'u biçimlendirilmiyor diger fazla olan hard disk kısmını zorladım o kısımda ise bir uyarı çıkmıyor biçimlendirilip biçimlendirilmediğine dair sanki toptan bütün harddisklerim virüs yemiş gibi yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada ufak bir dip not: Windows'u yüklemek istedigim sürücüyü seçip devam dediğimde aldığım hata kodu 0x80300024.

Son düzenleme:
Windows yükleme ekranı ilk açıldığında shift+F10 u tuşlayarak komut penceresini açın. How to Format a Hard Drive Using the Command Prompt bu linkte bulunan adımları tüm diskleriniz için yapın. (USB diskine yapmayınız.) İşlemler bittikten sonra pencereyi kapatıp kuruluma devam etmeyi deneyin.
çok teşekkür ederim vaktini ayırıp yardım etmeye çalıştığın için, hemen deneyip sonucu belirteceğim.

Son durum pek için açıcı gibi durmuyor ''Windows seçtiğiniz konuma yüklenemiyor lütfen medya sürücünüzü denetleyin'' yazıyor. yine aynı yazı Danzo'nun dediklerini yaptım fakat 6'ıncı kısımda kaldım o kodu yazdıkdan sonra altına ilerleme satırı gelmiyor kaldı öyle.Birde çok yavaş ilerliyor yaptığım bu adımlar.Nasıl bir virüs yediysem artık harddisklerim bile kullanım dışı kaldı.O kodu tekrar yazdım (create partition primary) 6'ncı aşamadaki, alt satıra birşeyler gelmesini bekliyorum bakalım. Biraz bekledim ve alt satıra bu yazı geldi diskpart has referenced am object is not up-to-date refresh the object by using rescan command.ıf the problem persists then restart the computer.Manuel olarak diğer sürücülerdeki harddiskleri silmeye çalıştım fakat silinmiş gibi olsada hala duruyor sürücüler sadece üzerlerine geldiğimde sil butonu aktif olmuyor.SSD kaldı bir tek geriye onuda biçimlendirmeye çalıştığımda bu hata kodu çıkıyor 0x80042428 internetten baktığımda çok sağlıklı sonuçlar çıkmıyor.

Son düzenleme:
Düzgün bir bilgisayarın ve yeni bir USB belleğin varsa (ben olsam) önce GParted Live on USB bunu USB'ye yükler. Sonra HDD'yi silip Windows yazdırırdım.

Evet başka USB flash belleğim var fakat zaten olmasaydı bu sorunu kolay kolay anlayamazdım içine Windows'u yazdırdım çok yavaş yavaş açıldı Windows'un kurulum ekrana sürücülerin olduğu kısma geldim biz sürücü seçtiğim zaman herhangi bir sürücü ne yazık ki biçimlendirmiyor ya da Windows'un kurulmasına izin vermiyor hata veriyor sorunu anlamadım ama umarım hard diski kurtarabilirim. Bu arada hard disk harici değil kasada sabit olan bir hard disk resmi işlemini ben de denedim açıkçası silinmiş gibi oluyor herhangi bir uyarı vermiyor silmeye çalıştığın zaman fakat Windows'un yüklenmesini izin vermiyor yukarıda bahsetmiş olduğum hata kodunu çıkartıyor.

Bunu dener misiniz?

Bu mantıklı olabilir deneyeceğim bunu sonucu yazarım. Bu arada yeni fark ettim PC bin Power tuşuna basıp yeniden başlatarak F11'e tıklayıp flashi secince sadece Windows kurulum ekranı çıkıyor fakat aadece Power'ya da reset tuşuna basınca siyah ekran da kalıyor ve sürekli yeni başlatmak için çoğunlukla power tuşuna basmak zorunda kalıyorum umarım bundan dolayı ekran kartı zarar görmez çünkü kapatmak için başka seçeneğim yok her defasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı