Almışken İyisini Almak

Çok da iyisini almamak lazım. Orta seviye her zaman iyidir. 🤠

Param çok ve ben yine değişirim diyor isen, her zaman en iyisini al.

Ama benim param az ve ben çabuk sıkılırım diyor isen, orta seviye iyidir. Çünkü biz sıkılmak için yaratılmışız. 😒

Alacağın şeye ve bakış açına göre değişir. Mesela 1000 TL lik ekran kartı almak yerine RTX 2080Tİ için para biriktirmek saçma ya da almışken en iyi telefon falan senin işini hangisi görüyorsa onu almalısın.
Ben şahsen bütçeme uygun olanı alırım alırken de araştırırım.

Birazda ne alacağına bağlı mesela kulaklığa para döktüm, mause'a keza öyle. Bilgisayar parçalarınıda yükseltirken aynı özeni gösterdim. Monitör alırken limitlerimi zorladım. Ama klavyemi internet kafeden 2. el 20 liraya aldım. Bildiğiniz hp sıradan okullardaki klavylerden farkı yok. 1200 liralığıda aynı, 20 liralığıda bir fark göremiyorum. Asla para vermycem klavyeye.

Aslında bu konuya girmeyecektim, başlık gerçekten hiç hoş değil 😆 Ama sen yine almışken ''iyisini'' al 😆
388902

Bekleyip iyisini alırım. R3 2200G alacağım. Ama biraz bekleyip neden 3300G almayayım? Bekliyoruz ama hızına ulaşmak zor. İşlemciden örnek verelim. Şu an neredeyse herkes 3. nesil Ryzen işlemcileri bekle diyor. 3. nesil çıkacak ve herkes " Bekle bir kaç ay İntel 10. nesil işlemcilerini çıkaracak. Daha iyi olur." 10. nesil çıktığında yine o bazı kişiler " AMD yeni ekran kartını tanıtacak bu sayede işlemcilerin fiyatı düşecek bekle biraz. " diyecek ve çıktığında 2020 yılına gireceğiz. Sonra " İntel ekran kartlarını tanıtacak bekle biraz" diyecekler. Ama çıkana kadar neredeyse yaz ayına geleceğiz. Sonra " AMD 4. nesil işlemcileri tanıtsın bekle azıcık. " diyenler çıkacak. 4. nesil çıkınca " bekle biraz Nvidia bazı ekran kartları çıkaracak bekle. Fiyatlar düşecek. " diyecek. Ama bitmedi. Sonra " İntel 11. nesil işlemcilerini çıkaracak bekle. " ve " AMD 5. nesil Ryzen çıkaracak bekle " diye cümleler derken 2021 yılını bulacaksın. Yani bütçen dahilinde iyisini al. Ama bekle istersen. Gerçekten uzun bir süre beklemeli isen ve alacağın parça kaliteli ise al geç kullan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı