Alsuite3 AslO.sys hatası

superiorSMT

Hectopat
Herkese merhaba ben alsuite 3'de hata alıyorum sürekli ve mavi ekran yiyorum son sıralar virüs taraması yaptığıma rağmen hala aynı sorun. Alsuite 3 kaldırmayı denedim fakat açılışta ki hatanın aynısını vermekte tüm dosyaları sildim setup kurayım dedim setup açarken dahi aynı hata lütfen yardım edebilecek çözümü bilen birileri var mı?

Hata: Can't open asio.sys (2)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    635 bayt · Görüntüleme: 209
AI Suite 3 ücretli bir yazılım değil ki.

Mavi ekranlar için de Minidump dosyalarınızı paylaşın.

AI Suite 3 ücretli bir yazılım değil ki.

Mavi ekranlar için de Minidump dosyalarınızı paylaşın.
Windows.old adlı klasörde buldum ve içi bomboş.
AsusSetup.exe açıyorum ilk attığım görsel yine geliyor delireceğim.

Çok güzel. Minidump otomatik siliniyor galiba, öyle bir klasör yok. Ayrıyeten sistem ayarlarından Ali abinin anlattığı gibi işaretli olduğu halde.
Klasör mü yok? Yanlış hatırlamıyorsam boş da olsa klasör oluyordu. Doğru yere baktığınızdan emin misiniz?

Ek olarak CCleaner vb. temizlik araçları kullanıyorsanız onlar siliyor olabilir. Bir süre kullanmayın, mavi ekrandan sonra Minidump oluşmalı.

Klasör mü yok? Yanlış hatırlamıyorsam boş da olsa klasör oluyordu. Doğru yere baktığınızdan emin misiniz?

Ek olarak CCleaner vb. temizlik araçları kullanıyorsanız onlar siliyor olabilir. Bir süre kullanmayın, mavi ekrandan sonra Minidump oluşmalı.

Klasör bomboş hocam.

Bu AI Suite 3 hatasının çözümü yok sanırım hiçbir yerde.
Recep abi bir görse keşke şu konuyu ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu hortlatmak gibi olmasın benim senelerdir her Windows upgrade yapmamda karşılaştığım sorun bu. ASUS bu sorunu bir türlü kalıcı çare üretmiyor. Şimdi Windows 11 H22'ye geçtim aynı hatayı alıyorum. AiSuite uninstall tool diye bir araç vardı onu indirip programı silin, bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kurun. İnternette varsa Aisuite uygulamasının üst versiyonlarını deneyin. Aslında arka planda fan Controller falan çalışıyor ama arayüz gelmiyor.

Amacım konuyu hortlatmak değil çözüm sunuyorum.

ASUS Z170 Pro Gaming kullanıyorum. Haliyle 6700K işlemcisini destekleyen bir anakart olduğundan doğal yollarla Windows 11 desteklememekte. Bu sebeple Windows 11 uyumlu AiSuite yazılımı bulunmamakta. Alınan hata tamamıyla 22H2 W11 sürümünden kaynaklı.

Çözüme gelecek olursak oluşabilecek sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır önce bunun bilgisini vereyim.
Ben herhangi bir güncel anakart modelinin driver indirme sayfasına girdim ve oradan AiSuite 3 indirdim. Tabii bunun kararını girdiğim anakartı seçerken Windows 11 seçeneği olması nedeni ile Z690-A Gaming kartını seçtim.
Dosya adı da "SW_ASUS_AISuite3_DIP5_WEB_W11_64_V30110_20211115R"

Sorunsuz bir şekilde yüklendi. Fan ayarlarını yaptım. Her şey sorunsuz.

1665947569384.png

Geri
Yukarı