Alt Dudağımda Yara ve Yüzümde Sivilce Var?

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar alt dudağımın tam orta yerinde, düz çizgi şeklinde yara var. Genelde kuru, hapşırınca kanıyor. Ayrıca çene kısmımda, dudak yanlarımın biraz ilerisinde sivilceler var. Yardım eder misiniz? SGK'm yok. Alt dudak yarası, 6-8 aydır var. Sivilce ise, bildim bileli var. Biri bitiyor, diğerleri çıkıyor..

Boy: 1.61 Kilo: 66

Son düzenleyen: Moderatör:
Dudak kremi sürmen lazım, hangisi daha iyi orasını sen araştırman gerek. Ayrıca SGK yok diye de doktora görünmemek olmaz. Belki altından daha önemli bir şey çıkar. Kan da iltihap olma olasılığını göz önüne alırsak, kanın temizlenmesi gerekir. Düzenli olarak kan vermek ve iyi beslenmek de gerekli.

Bende de var. Bi' geçiyor, bi' geri geliyor, ne yaptıklarını, amaçlarını tam olarak ben de bilmiyorum. :D

Benim yara kendiliğinden geçiyor ancak önemli bir gün ise veya çok acıyorsa krem sürüyorum.

Alex De Souza isimli arkadaşın dediği gibi iyi beslenmen, A-B-C-D bütün vitaminleri alabilmen gerekli. Sebzeyi, meyveyi eksik etmemen gerekli.

Yara için krem sürebilir, beslenmene dikkat edebilirsin. Sivilceler için mutlaka doktora gitmelisin. Diğer türlü kendi yöntemlerin ile ya daha beter hale gelir, ya da çok az sayıda sivilceyi geçirebilirsin. Diyeceğim tek şey; sivilcelerini patlatma. Zaten doğal beslenirsen çekirdek, cipsi ve kola gibi şeylerden kaçınırsan neredeyse yok olacak derecede azalır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SGK yok ise GSS vardır. Yarayı veya incelemesini yapmadan birşey denilemez en azından net bir resim atsan biraz anlaşılırdı.
Sivilceler yüzey bölgelerdeyse kükürtlü sabun kullanabilirsiniz. Ek olarak Maden suyu soda kürünü uygulayabilirsiniz bölgelere.
Uzun süreli bir sivilce ve renk değişimi mevcutsa doktorun görmesi şart. Sivilce gibi durumlarda uzak durulması gereken sebze meyve vb. şeyler mevcut bunlara da dikkat ederseniz gerileyecektir.

Dudağımın tam ortasında dediğin gibi I şeklinde aşagıya doğru yarık şeklinde yara var ara sıra kanıyor, soğuk havalardan kaynaklı kuruma sebebi işe oluşuyor tam düzelecek iken tekrar başlıyor yaza doğru düzelir, krem düzeltiyor yalnız gece yatarken sürmek önemli zira gece daha çok kuruyor.

iPhone cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Alt dudakta I harfi şeklinde oluşan çatlaklar (yara değil) hapşırınca kanaması vs susuz olduğunuzu gösterir. Günde 2 - 2.5 litreye kadar su için. Hemen 1 - 2 gün içerisinde kendini düzeltecektir. Sivilceler ise cildin yağlı ya da hassas oluşuna bağlı olarak çıkabilir, stresle oluşabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı