Alt+Tab yapınca ilk kez mavi ekran hatası aldım

İşletim sistemi
Windows 10

bkarahis

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemci: Intel Core i5 10400 // Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS 6G OC 6 GB // Anakart: MSI B460M-A PRO Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933(OC) M.2 // RAM: Corsair 8 GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 (2x8GB) SSD: Kingston 500GB A2000 Serisi NVMe M.2 // sistemle Forza Horizon 4 Steam versiyon oynarken arka plana Discord açmak için Alt Tab attım daha sonrasında DC'ye girdim ancak oyuna döner dönmez mavi ekran aldım. Hata kodunu maalesef paylaşamıyorum çünkü çok hızlı şekilde restart attı bilgisayar kodu göremedim. Bilgisayarı alalı 5-6 ay oldu kronik sorunu olan hiçbir parça kullanmadım. Tekrar başlatıp oyuna girip Alt Tab vs birkaç farklı şey deneyince hata almadım? 15 senelik bilgisayar hayatımda mavi ekrandan çok çektim bu yüzden konu açmak istiyorum, virüs vs bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum kontrolcü biriyim bilgisayarım en son virüsten hata vereli yıllar oldu.

Hata anlık olarak oluşan fazla yük vs bir sorundan kaynaklı mıdır tekrarlamadı çünkü ve tedbir amaçlı yapmam gereken ne olabilir?

Minidump dosyalarını paylaşın.

Minidump dosyalarını paylaşın.

Dosyaları arşive ekleyemiyorum, hata veriyor.

hata.jpg

Dosyalara sağ tık ile kopyala dedikten sonra masaüstünde oluşturacağınız bir klasörün içine yapıştır demelisiniz. Daha sonrasında da o klasörü sıkıştırıp paylaşırsınız. Bunu da söyledikten sonra konuyu geri @Yener K. hocama bırakıyorum :)

BIOS güncelleyin.
Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin, mavi ekrana sebep olmuş.
MSI Afterburner kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
C-Media ses aygıtı sürücüsünü güncelleyin.
BattlEye kaldırın.
Apple yazılımlarını kaldırın.

Beta sürüm olanı yüklemeyin. Bir altındaki sürümü yükleyin.

BIOS güncelleyin.
Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin, mavi ekrana sebep olmuş.
MSI Afterburner kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
C-Media ses aygıtı sürücüsünü güncelleyin.
BattlEye kaldırın.
Apple yazılımlarını kaldırın.

Beta sürüm olanı yüklemeyin. Bir altındaki sürümü yükleyin.

Ekran kartım son sürümde zaten Apple yazılımları bana gerekli bu zamana kadar Apple yüzünden bir hataya sebep olduğumu sanmıyorum. Ethernet sürücü güncel. Ses kartı kullanmıyorum bu yüzden C-Media ile işim de yok. Afterburner'ın betayı kaldırdım dediğiniz yaptım fakat diğerlerini ben mi yanlış anladım yoksa siz mi çözemedim ama yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı