Altın fiziksel mi banka uygulamasıyla mı alınmalı?

Türkiye'de ki bankaların yaptıkları kâr açıklanıyor. Hepsi milyon-milyar'lar kazanıyor. Batmaları çok zor. Amerika durumları yüzünden diyorsanız Türkiye'de böyle bir şey bana zor bir ihtimal gibi geliyor. Zaten çoğu bankada devlet güvencesi olduğunu düşünüyorum olası bir ihtimalde devlet halka yardımcı olabilir. (Tam emin değilim)

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 19 yaşındayım ve işe girdim, şu anda çalışıyorum ve aylık ortalama 20.000 TL maaş alıyorum. Giderlerim çok fazla değil, çünkü ailemle birlikte yaşıyorum. Size sormak istediğim şey ise altın almak istiyorum. Sizce altın alırken fiziksel olarak mı almalıyım, yoksa bankanın uygulaması üzerinden de alınabilir mi? Hangisi daha güvenilir ve verimli olur, sizce?
nerde calısıyosunuz hocam banada lazım o maaşta bi iş

Bankadan al fiziksel alırsan herhangi bir kriz durumunda altını fiziksel satmakta güçlük çekersin sen daha kuyumcuya gitmeden altın dibi görür.

Eğer koyabileceğin güvenli bir yer varsa kesinlikle fiziksel al ama yoksa mecbur banka kalıyor altın dışında sterlin euro veya dolarda almayı unutmayın.
Para birimlerine yatırım yapılmaz hâlâ şunlara gidip yatırım diye alıyorsunuz hem paranız eriyor enflasyon karşısında hem ülkede sizin gibi milyonlarca insan olduğu için dolar artmış oluyor.

Fiziki her zaman daha iyidir. Ama güvenlik endişen varsa fon olarakda alabilirsin. Altın hesaplarında vergi çok oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı