Çözüldü "Altruistic" virüsü nasıl temizlenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, ben After Effects indiricektim yanlışlıkla hani boyle installeri acarsiniz sonra size program sunar mesela ilk once McAfee soyler carpiya bassaniz bile yukler ben o hataya dustum. Daha PC yeniydi sonra hemen Avast'ı indirdim ve kaldır bölümünden hepsini kaldirmaya calistim Avast da yardim ederek virüslü dosyalari karantinaya aldi iste hepsini temizledim derken bu program kalmisti Görev Yöneticisi dosyalar falan hiçbir yerde yoktu sadece kaldır bölümünde vardi kaldir dedigimde de fotodaki gibi bir hata verdi. Avast'la tam tarama yaptim cikmadi korkuyorum silinmedi diye ne yapmam?

Dosya Ekleri

• 20220917_094815.jpg
    20220917_094815.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 390
  • 20220917_094714.jpg
    20220917_094714.jpg
    95,5 KB · Görüntüleme: 352
Son düzenleyen: Moderatör:
İndirebilirsin fakat her şeyi devam diye geçme, örneğin crack programların veya oyunların birçoğunda böyle şeyler bulunur. Normal programlar da dahi olabiliyor sadece tiki kaldırmanız veya kabul etmemeniz yeterli olur. Bir nevi deneyimlemiş oldunuz korkmanıza gerek yok. Tüm bunlara ek olarak sıcaklığa vesaire bakmanıza da gerek yok bir anormallik tespit edemezsiniz.

Ya siz nasıl bir kralsınız ben zaten çarpiya basıyordum cakal program indiriyordu PC'ye o yüzden korktum saoluun teşekkürler:)

Ben Defender bile kullanmıyorum kanka. Akıllı olup önüne gelen her şey indirmezsen problem olmaz.

Okey sağ olun zaten indirmicem daha yani o program sıkıntı çıkarmaz değil mi PC'ye bir de PC mi açınca ilk işim Avast'i kaldırmak olacak :D

Ya siz nasıl bir kralsınız ben zaten çarpiya basıyordum cakal program indiriyordu PC'ye o yüzden korktum saoluun teşekkürler:)

Rica ederim, bir de hatırlatma olarak böyle programlar da yanlışlıkla Indir'e bastığınız da Görev Yöneticisi'ni açıp programı zorla kapatırsanız indirilmesine engel olabilirsiniz. Tabii bu hepsinde geçerli olmuyor öyle bir araçlar var ki kapansa da geri açılıyor kaldığı yerden devam ediyor. İyi akşamlar bu arada.

Okey sağ olun zaten indirmicem daha yani o program sıkıntı çıkarmaz değil mi PC'ye bir de PC mi açınca ilk işim Avast'i kaldırmak olacak :D

Hocam diğer kaliteli ve sağlam AV'ler varken Avast'a bulaşmam. Para için sahte virüs engellemeler falan.. Kaldırması bir dert zaten, bilgisayarı da gereksiz yavaşlatıyor.

Rica ederim, bir de hatırlatma olarak böyle programlar da yanlışlıkla ındir'e bastığınız da Görev Yöneticisi'ni açıp programı zorla kapatırsanız indirilmesine engel olabilirsiniz. Tabii bu hepsinde geçerli olmuyor öyle bir araçlar var ki kapansa da geri açılıyor kaldığı yerden devam ediyor. İyi akşamlar bu arada.

Teşekkür ederim hatırlatma için iyi akşamlar hocam.

Hocam diğer kaliteli ve sağlam Av'ler varken Avast'a bulaşmam. Para için sahte virüs engellemeler falan. Kaldırması bir dert zaten, bilgisayarı.

Avast'ı kaldırırken, kaldırma aracını kullan:

Okey sağ olun :)

Hocam diğer kaliteli ve sağlam Av'ler varken Avast'a bulaşmam. Para için sahte virüs engellemeler falan. Kaldırması bir dert zaten, bilgisayarı da gereksiz yavaşlatıyor.

Oo kaldırması dertse sıkıntı büyük :D

Hocam diğer kaliteli ve sağlam Av'ler varken Avast'a bulaşmam. Para için sahte virüs engellemeler falan. Kaldırması bir dert zaten, bilgisayarı da.

Rica ederim, bir de hatırlatma olarak böyle programlar da yanlışlıkla ındir'e bastığınız da Görev Yöneticisi'ni açıp programı zorla kapatırsanız indirilmesine engel olabilirsiniz. Tabii bu hepsinde geçerli olmuyor öyle bir araçlar var ki kapansa da geri açılıyor kaldığı yerden devam ediyor. İyi akşamlar bu arada.

Hocam ben Avast'i normal şekilde kaldırdım problem olur mu?

Hocam diğer kaliteli ve sağlam Av'ler varken Avast'a bulaşmam. Para için sahte virüs engellemeler falan. Kaldırması bir dert zaten, bilgisayarı da gereksiz yavaşlatıyor.

Hocam ben Avast'i normal sekilde kaldırdım problem olur mu?

Son düzenleme:
Hayır, problem olmaz. Ben sadece kaldırırken problem oluşursa diye yedek olarak bırakmıştım o programı.

Tamam kaldırdım artik o altruistic yazan programin kendi kendine kaldirirmasini bekliyorum bu arada Revo Uninstaller IDE kaldırdım tek Malwarebytes kaldı bir problem olursa diye PC de bıraktım tüm emeğin için teşekkür ederim beni büyük bir şeyden kurtardın Allah senden razi olsun valorant falan oynuyosan isim ver oynayalim birde eger Instagram falan varsa ver takip edeyimde destek olayım sana kral :D

Tamam kaldırdım artik o altruistic yazan programin kendi kendine kaldirirmasini bekliyorum bu arada Revo Uninstaller IDE kaldırdım tek Malwarebytes kaldı bir problem olursa diye PC de bıraktım tüm emeğin için teşekkür ederim beni büyük bir şeyden kurtardın Allah senden razi olsun Valorant falan oynuyorsan isim ver oynayalim bir de eger Instagram falan varsa ver takip edeyimde destek olayım sana kral :D

Denetim Masasında gözükmüyorsa sorun yoktur. Forum'da Instagram paylaşılması yasak fakat istediğin zaman buradan da ulaşabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı