Altyapı iyileştirme başvurusu nasıl yapılır?

KaanYilmaz11

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 Mbps hız alıyorum. Altyapım çok eski. Belki 20 belki 30 senelik. Bazı firmalarda altyapım hiç gözükmüyor bile. Nasıl altyapı iyileştirme çalışması başlatabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim, İyi akşamlar.

Sanırım mevcut altyapınız ADSL. Bölgenizde fiber altyapı varsa VDSL'e veya fibere geçmek için dilekçe hazırlayabilirsiniz. Bu dilekçeyi de bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz.

Sanırım mevcut altyapınız ADSL. Bölgenizde fiber altyapı varsa VDSL'e veya fibere geçmek için dilekçe hazırlayabilirsiniz. Bu dilekçeyi de bağlı olduğunuz müdürlüğün planlama birimine teslim etmelisiniz.
Evet ADSL , VDSL de port dolu , fiber alt yapı yok. Yeni ev yapıldı yanımıza dilekçe yazıp verildi hala haber yok.

Evet ADSL , VDSL de port dolu , fiber alt yapı yok. Yeni ev yapıldı yanımıza dilekçe yazıp verildi hala haber yok.
"VDSL'de port dolu" dediğinize göre aslında VDSL altyapınız var ama port sorunu yüzünden ADSL üzerinden hizmet alıyorsunuz. Şu adresten altyapı sorgulaması yapıp sonucunu atabilir misiniz? İnternet Altyapı Sorgulama - GÖKNET İLETİŞİM A.Ş.

İsterseniz port talebinizi belirten bir dilekçe de yazabilirsiniz.

Ekran Alıntısı.PNG

Hocam hiçbir TT altyapısı yok ki. Burası TT altyapısını gösterir. ADSL/VDSL/fiber hiçbiri görünmüyor. Acaba başka bir firmanın altyapısı mı var ki?
Sorgulama sonucunda bir hata yoksa TT'ye altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabii yine dilekçe vasıtasıyla. Çünkü en resmi yol dilekçedir. Arayıp müşteri temsilcisine altyapı istediğimizi söylemek pek işe yaramaz. Çünkü müşteri temsilcileri altyapı işiyle uğraşmaz, onların işi satış yapmak, bilgi vermek gibi şeylerdir. Altyapı mevzusu ise planlama biriminin işidir.

Her neyse bu genel bilgileri verdikten sonra bir soru sormak isterim: şu an hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? TT altyapısı yok görünüyor, belki başka bir firmanın altyapısı vardır.

Hocam hiçbir TT altyapısı yok ki. Burası TT altyapısını gösterir. ADSL/VDSL/fiber hiçbiri görünmüyor. Acaba başka bir firmanın altyapısı mı var ki?
Sorgulama sonucunda bir hata yoksa TT'ye altyapı başvurusunda bulunabilirsiniz. Tabii yine dilekçe vasıtasıyla. Çünkü en resmi yol dilekçedir. Arayıp müşteri temsilcisine altyapı istediğimizi söylemek pek işe yaramaz. Çünkü müşteri temsilcileri altyapı işiyle uğraşmaz, onların işi satış yapmak, bilgi vermek gibi şeylerdir. Altyapı mevzusu ise planlama biriminin işidir.

Her neyse bu genel bilgileri verdikten sonra bir soru sormak isterim: şu an hangi sağlayıcıyı kullanıyorsunuz? TT altyapısı yok görünüyor, belki başka bir firmanın altyapısı vardır.
Şuanda Süperonline kullanıyorum lakin TT de kullandım 2 yıl fln olmuştur bıraklı.

Şuanda Süperonline kullanıyorum lakin TT de kullandım 2 yıl fln olmuştur bıraklı.
Superonline'ı kendi altyapısından mı kullanıyorsunuz ki acaba? Gerçi böyle olsaydı altyapıdan şikayetçi olmazdınız diye düşünüyorum.
Şimdi altyapınızın ne olduğunu netleştirmek için şöyle bir şey isteyeceğim: İnternet Altyapı Sorgulama & Fiber İnternet Nerede | Millenicom buradan da altyapınızı sorgulayın. Çünkü Millenicom Superonline altyapısını da kullanır. Yani hem TT hem de Superonline altyapısını kullanan bir firma olduğu için sorgulamada "herhangi bir altyapı yoktur" sonucu çıkarsa adresinizde Superonline altyapısı da yok demektir. İşte bu durumda benim kafam iyice karışır :D
Çünkü ne Superonline altyapısı var ne TT altyapısı var. E hangi altyapı var o zaman? Kablonet altyapısı olsaydı TT kullanamazdınız. Vodafone altyapısından da bildiğim kadarıyla TT kullanılmıyor. Önceden kullanılıyordu ise bilemem.
Yardımcı olmaya çalışıyorum ama altyapı durumunuzu da tam olarak bilemediğim için net bir şeyler söyleyemiyorum, kusuruma bakmayın.

Ekran Alıntısı1.PNG

Galiba benim çok büyük sorunum var :)
Ben başka sokaktan kablo çekebiliyomuyum çünkü 1 üst sokağımda her yer 60 100 mbps arası internet veriyor ve port ta var.

Yeni konular

Geri
Yukarı