Altyapı iyileştirme başvurusu nasıl yapılır?

Eki Görüntüle 1261233
Galiba benim çok büyük sorunum var :)
Evet sorununuz büyük gibi duruyor. Sorgulama sonuçlarından anladığım kadarıyla adresinizde Superonline ve TT altyapıları yok. Bu durumda Kablonet ve Vodafone firmaları kalıyor. 2 yıl önce TT kullanmışsınız. Kablonet ve Vodafone altyapılarından TT kullanılır mı bilmiyorum.
Ben başka sokaktan kablo çekebiliyomuyum çünkü 1 üst sokağımda her yer 60 100 mbps arası internet veriyor ve port ta var.
Biz müşteriler olarak başka sokaktan kendi başımıza kablo çekemeyiz. Bu işlemi sadece altyapı sahibi firma yapabilir. Hadi diyelim bir şekilde kablo bulduk ve çektik ama hiçbir işe yaramaz çünkü santralden tanımlanmış bir altyapı yoktur. Yani çektiğimiz kablo öylece kalır.
Üst sokakta altyapı ve port olduğuna göre talebiniz doğrultusunda sizin sokağınıza da çekerler diye düşünüyorum. Müdürlüğe gidip bir görüşmeniz lazım.
siteyi bulamadım link atabilirmisiniz ?
Türksat Kablo Fiber İnternet Altyapı Sorgulama | Türksat Kablonet Kablonetin altyapı sorgulama sayfası bu. Kabloneti E-devletten de sorgulayabilirsiniz: Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. - Şebeke Sorgulama

Ayrıca tekrardan teyit etmek için TT ve Superonline altyapılarını tek bir adresten de sorgulayabilirsiniz: Altyapı Sorgulama

Evet sorununuz büyük gibi duruyor. Sorgulama sonuçlarından anladığım kadarıyla adresinizde Superonline ve TT altyapıları yok. Bu durumda Kablonet ve Vodafone firmaları kalıyor. 2 yıl önce TT kullanmışsınız. Kablonet ve Vodafone altyapılarından TT kullanılır mı bilmiyorum.

Biz müşteriler olarak başka sokaktan kendi başımıza kablo çekemeyiz. Bu işlemi sadece altyapı sahibi firma yapabilir. Hadi diyelim bir şekilde kablo bulduk ve çektik ama hiçbir işe yaramaz çünkü santralden tanımlanmış bir altyapı yoktur. Yani çektiğimiz kablo öylece kalır.
Üst sokakta altyapı ve port olduğuna göre talebiniz doğrultusunda sizin sokağınıza da çekerler diye düşünüyorum. Müdürlüğe gidip bir görüşmeniz lazım.

Türksat Kablo Fiber İnternet Altyapı Sorgulama | Türksat Kablonet Kablonetin altyapı sorgulama sayfası bu.

Ayrıca tekrardan teyit etmek için TT ve Superonline altyapılarını tek bir adresten de sorgulayabilirsiniz: Altyapı Sorgulama
Yardımcı olduğum için çok teşekkür ederim hakkını helal et.
Son linkteki sorgulamada şöyle bir şey yazıyor;
Sorguladığınız adreste 0 farklı internet altyapısı mevcuttur.

Turkcell hatlı bir telefonununuz varsa mobil veri ile Speedtest yapın belki Turkcell Superbox verebilir.

Netspeed - Limitsiz Mutluluk bir de Netspeed'den deneyin.

Gerçekten çok ilginç. Hiçbir altyapı yok ama internet kullanıyorsunuz. Kablonet olabilir ama dediğim gibi ondan da TT kullanılır mı bilmiyorum.

Asıl sorunuza cevaben de şunları söyleyebilirim: mümkünse bölgenizdeki TT müdürlüğüne uğrayıp planlama birimiyle görüşebilirsiniz. Adresinizi verip hiçbir altyapının görünmediğini söylersiniz. Üst sokakta altyapı ve port olduğunu da belirtirsiniz. Yetkililer ilgilenecektir.
Rica ederim.

Bende bilmiyorum ama Turkcell hatlı bir telefondan mobil veri ile Speedtest yapın belki güzel bir hız vardır. Bizde Kablonet var bina çok eski yeni altyapı çekmişler 100 Mbps 100 TL iyi keşke sende de öyle olsa.
Bende bilmiyorum ama Turkcell hatlı bir telefondan mobil veri ile Speedtest yapın belki güzel bir hız vardır. Bizde Kablonet var bina çok eski yeni altyapı çekmişler 100 Mbps 100 TL iyi keşke sende de öyle olsa.
Benim oturduğum bina da eski, yanımıza yeni bina yaptılar oraya bile fiber çekmediler nasıl bir iş bilemiyorum söylenecek söz kalmadı. (Yeni yapılan binada interneti olan yok alt yapı ve port olmadığı için)

Yeni konular

Geri
Yukarı