Altyapı olmasına rağmen altyapı gözükmüyor

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri, yaklaşık 4,5 senedir TT altyapısında internet kullanmaktayım. Aralık ayının sonunda taahhütnamem bitiyor ve TurkNet'e geçmeyi planlıyorum. Bu 4,5 yıllık süre zarfında birkaç defa TurkNet üzerinden altyapı sorguladığımda 50 megabite kadar internet alabileceğimi görüyordum. Ama gelin görün ki şu an bakınca “adresinizde altyapı bulunmamaktadır.” mesajı alıyorum. Aynısını “netspeed” için de denedim ve yine altyapı gözükmüyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş port kalmamış olabilir.

Hocam göknetten sorgulayın. TurkNet boş port olmadığında da altyapı yok hatası veriyor.

Boş port kalmamış olabilir.
Ben de öyle düşünüyorum. Aralık ayının sonunda taahhüt bitiyor. Ne yapmalıyım? Bekleyip daha sonra mı başvurmalıyım tavsiyeleriniz neler? Bir de Türknet mi Netspeed mi tavsiye edersiniz?

Hocam göknetten sorgulayın. TurkNet boş port olmadığında da altyapı yok hatası veriyor.
Daha önce hiç Göknet diye bir şey duymadım. Bir bakacağım teşekkürler.

Bugün Göknet gibi sitelerden de kontrol ettim ve boş port yok diyor. Benim taahhütnamem bitince boş port olmuş olur mu ? Şu anda port işini nasıl halledebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarıyla aynı port üzerinden hizmet alıyorsunuz. Aboneliğinizi sonlandırmadan önce 2 tarafında desteği ile iletişime geçin ne olur ne olmaz. Çünkü abonelik sonlanınca port direkt dolabiliyor.

Ben de öyle düşünüyorum. Aralık ayının sonunda taahhüt bitiyor. Ne yapmalıyım? Bekleyip daha sonra mı başvurmalıyım tavsiyeleriniz neler? Bir de TurkNet mi Netspeed mi tavsiye edersiniz?

Daha önce hiç göknet diye bir şey duymadım. Bir bakacağım teşekkürler.

Bugün göknet gibi sitelerden de kontrol ettim ve boş port yok diyor. Benim taahhütnamem bitince boş port olmuş olur mu? Şu anda port işini nasıl halledebilirim?
Sizin kendi portunuz var zaten hocam onunla istediğiniz firmaya geçiş yapabilirsiniz bir de sözleşmenizin bitimine son 15 gün kala geçiş yaparsanız sizin için daha iyi olur yoksa elinizdeki porttan da olursunuz.

Son düzenleme:
Sizin kendi portunuz var zaten hocam onunla istediğiniz firmaya geçiş yapabilirsiniz bir de sözleşmenizin bitimine son 15 gün kala geçiş yaparsanız sizin için daha iyi olur yoksa elinizdeki porttan da olursunuz.
Aralık ayının sonunda TT ile sözleşme bitiyor. 15 gün öncesinden nasıl geçiş yapabilirim? Cayma bedeli tarzı bir şey olmaz değil mi ?

Aynı problem bende de var ne yapmayı düşünüyorsunuz ?
Merhaba forum üyeleri, yaklaşık 4,5 senedir TT altyapısında internet kullanmaktayım. Aralık ayının sonunda taahhütnamem bitiyor ve TurkNet'e geçmeyi planlıyorum. Bu 4,5 yıllık süre zarfında birkaç defa TurkNet üzerinden altyapı sorguladığımda 50 megabite kadar internet alabileceğimi görüyordum. Ama gelin görün ki şu an bakınca “adresinizde altyapı bulunmamaktadır.” mesajı alıyorum. Aynısını “netspeed” için de denedim ve yine altyapı gözükmüyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bildiğim kadarıyla aynı port üzerinden hizmet alıyorsunuz. Aboneliğinizi sonlandırmadan önce 2 tarafında desteği ile iletişime geçin ne olur ne olmaz. Çünkü abonelik sonlanınca port direkt dolabiliyor.
Teşekkürler hocam. Netspeed mi Türknet mi önerirsiniz?

Aynı problem bende de var ne yapmayı düşünüyorsunuz ?
Zaten devam etmekte olan bir internetim var, yani portum var. Sözleşme bitmeden geçmeyi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı