Altyapı Sorgularken Farklı Sonuçlar Çıkıyor

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben ISS araştırıyorum fakat kafam bayağı karıştı. Cünkü altyapı sorgulama da farklı sonuçlar alıyorum, hangisi doğru nasıl emin olabilirim?
TürkNet altyapı Sorgulama Sonuç: 35 Mbps
Türk Telekom Sorgulama Sonuç : Hipernet kullanabilirsiniz.
Millenicom Sorgulama Sonuç: 67 Mbps
NetSpeed aradım onlar kontrol etti 35 Mbps diyor.

Şu anda TürkNet kullanıyorum hızım 5 Mbps anlamadım.😄

Son düzenleme:
Netspeed şu an 35 Mbps üzeri İnternet satmıyor sebebi bu.
Türknet 35 Mbps ile başlatıyor. Hat desteklerse eğer 10 TL mi ne daha fazla verip 100 Mbps hıza kadar hizmet alıyorsunuz hattınız ne kadar hız verirse artık.
Millenicom üzerinde hız sınırlaması yok paket olarak 100 Mbps kadar hizmet veriyor.
Milleni 67 diyorsa eğer 50 Mbps paket alın millenicom üzerinden.

Türk Telekom üzerinden alabileceğiniz maksimum hızı öğrenin.
100 Mbps civarında ise 75 Mbps paket alın.
75 Mbps civarında ise 50 Mbps paket alın.
50 Mbps civarında ise 35 Mbps paket alın.

Olay sadece hız ile alakalı değil. SNR değeri, saha dolabına olan uzaklık, santrale olan uzaklık, hat zayıflaması, sinyal zayıflaması alabileceğiniz hizmeti belirler.

Şu anda aktif bir İnternet aboneliği var mı VDSL olarak.

Netspeed şu an 35 Mbps üzeri İnternet satmıyor sebebi bu.
Türknet 35 Mbps ile başlatıyor. Hat desteklerse eğer 10 TL mi ne daha fazla verip 100 Mbps hıza kadar hizmet alıyorsunuz hattınız ne kadar hız verirse artık.
Millenicom üzerinde hız sınırlaması yok paket olarak 100 Mbps kadar hizmet veriyor.
Milleni 67 diyorsa eğer 50 Mbps paket alın millenicom üzerinden.
Şimdi benim altyapım Vdsl destekliyor mu desteklemiyor mu?

Şimdi benim altyapım VDSL destekliyor mu desteklemiyor mu?

Bu yazılanlara göre destekliyor ama şöyle bir durum var VDSL portun bulunması lazım. Yani evinde VDSL hat olabilir ama saha dolabında VDSL port olmayabilir. Madem türknettesin destek talebi açıp VDSL'e geçiş iste veya paket yükseltmeleri kısmından kendin yap -eğer çıkıyorsa-. Onun dışında TürkNet sana port yok sıraya eklettik gibi bir yanıt verirse yukarıdaki firmaların hiçbirinden VDSL hizmet alamazsın.

VDSL destekliyor. Ancak şu anda aktif bir VDSL aboneliğiniz varsa ve İnternet erişimi sağlıyorsanız eğer modem üzerinden değerleri paylaşın.
Şuanda TurkNet aboneliğim var. 3 yıldır kullanmaktayım. İlk zamanlar 16Mbps alabilirsiniz diyorlardı 3 sene geçti aradan şimdi kontrol ettim 35 Mbps çıkıyor. Hat değerlerimi paylaşayım.

Dosya Ekleri

• hat değerleri.PNG
    hat değerleri.PNG
    2,8 KB · Görüntüleme: 123
  • teknik.PNG
    teknik.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 124
Şuanda TurkNet aboneliğim var. 3 yıldır kullanmaktayım. İlk zamanlar 16Mbps alabilirsiniz diyorlardı 3 sene geçti aradan şimdi kontrol ettim 35 Mbps çıkıyor. Hat değerlerimi paylaşayım.

VDSL port üzerinden hizmet almıyorsun şu an.
Hat değerlerin çok kötü ADSL abonelik için dahi.

Türknet üzerinden VDSL porta geçiş talep et. 35 Mbps hıza çıksın hızın. Sonrasında güncel değerleri at ona göre ne kadar hız aldığını görürüz.

VDSL port üzerinden hizmet almıyorsun şu an.
Hat değerlerin çok kötü ADSL abonelik için dahi.

Türknet üzerinden VDSL porta geçiş talep et. 35 Mbps hıza çıksın hızın. Sonrasında güncel değerleri at ona göre ne kadar hız aldığını görürüz.
Kullandığım kablolar hat değerlerime etki eder mi ? Cat5-e kullanıyorum. Cat6 ile değiştirsem mesela. Şöyle bir saçmalıkta var. Üst katımdaki daire internet bağlattıktan 1 2 gün sonra internet hızım yarı yarıya kesildi 11 - 12 Mbps hız alıyorken birden 6Mbps sabitlendi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı