Altyapı Sorgularken Farklı Sonuçlar Çıkıyor

Kullandığım kablolar hat değerlerime etki eder mi ? Cat5-e kullanıyorum. Cat6 ile değiştirsem mesela. Şöyle bir saçmalıkta var. Üst katımdaki daire internet bağlattıktan 1 2 gün sonra internet hızım yarı yarıya kesildi 11 - 12 Mbps hız alıyorken birden 6Mbps sabitlendi.

O zaman bağlantılarınızı kontrol ettirin.
Cat 5 kablosunun içindeki başka 2 teli eşleyin. Durum devam ederse cat 6 kablo alın. Bütçe varsa cat 7 seçin.

O zaman bağlantılarınızı kontrol ettirin.
Cat 5 kablosunun içindeki başka 2 teli eşleyin. Durum devam ederse cat 6 kablo alın. Bütçe varsa cat 7 seçin.
Hat değerlerimi nasıl yükseltebilirim? SNR, Hat zayıflaması vs. Santrale olan uzaklık ne kadar etkiler beni. TürkNet online işlemlerde 1916 metre gözüküyor, adamlar 2196 metre diyor. Hal böyleyken 12 - 13 Mbps alıyordum birden bire 6Mbps oldu sonra santrale uzaksınız aldığınız max hız diyorlar. Ankastreyle daire mesafe 12 metre.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı