Çözüldü Altyapı sorgusunda çıkan sonuçlar ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FinisElectus

Hectopat
Goknet altyapı sorgulaması yaptığımda karşıma altyapım ile ilgili olan sonuçları verdi. Bu sonuçları nasıl analiz edebilirim? Yardım edebilir misiniz?

1658275841781.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Binama kadar geliyor mu bilmiyorum. Burada o da mı gözüküyor?
Burada ayrıntılı şekilde anlattım:
Altyapınız maksimum 59801Kbps download hızı. Yani 59Mbps.
Boş port şu an var. Yalın internet var. Santral mesafesi 281 metre 59Mbps VDSL bağlantı için.

Binama kadar geliyor mu bilmiyorum. Burada o da mı gözüküyor?

Çözüm

Makalenizi okudum ve çok başarılı buldum. Peki ya bu sonuçlar VDSL'in binama kadar geldiğinin kanıtı oluyor mu?

Makalenizi okudum ve çok başarılı buldum. Peki ya bu sonuçlar VDSL'in binama kadar geldiğinin kanıtı oluyor mu?
VDSL dediğimiz şey, sokağınıza - mahallenize kadar gelen fiberdir. Sokakta rastgele bir kutuya kadar fiber gelir, o kutudan evlere bakır kablo ile internet dağıtılır. Eve gelen fiber ise GPON'dur, VDSL değildir.

VDSL dediğimiz şey, sokağınıza - mahallenize kadar gelen fiberdir. Sokakta rastgele bir kutuya kadar fiber gelir, o kutudan evlere bakır kablo ile internet dağıtılır. Eve gelen fiber ise GPON'dur, VDSL değildir.
FTTC değil mi o? Eve gelen fiber FTTH altyapı olur. VDSL belki fiber barındırabilir ama her yerde barındırmayabilir. Sizin dediğiniz FTTC altyapıdır.

Ben şu anda ADSL internet kullanıyorum ve sokağıma VDSL birkaç yıl önce geldi. Yani dediğinize göre evime gelmese bile ben bu VDSL'i binama kadar gelen aynı bakır kablolar üzerinden sadece modem gibi fazla uğraştırmayacak şeyleri değiştirerek sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum değil mi?

Ben şu anda ADSL internet kullanıyorum ve sokağıma VDSL birkaç yıl önce geldi. Yani dediğinize göre evime gelmese bile ben bu VDSL'i binama kadar gelen aynı bakır kablolar üzerinden sadece modem gibi fazla uğraştırmayacak şeyleri değiştirerek sıkıntısız bir şekilde kullanabiliyorum değil mi?
Evet, tek gereken VDSL destekleyen modem.

Yeni konular

Geri
Yukarı