Altyapı var mı?

DuncanFlex

Picopat
Daha fazla  
Merhaba hocalarım, bu yıl Eskişehir'de kiraladığım daire çatı katında ve internet bağlatmak istiyorum ama sistemde bu oturduğum daire gözükmüyor.(sanırsam daire kaçak, zaten alt katla su giderleri elektrik falan da ortak) geçen sene buraya TV+ bağlatmış oturan kişi ve pencereden gelen 2 tane kablo var görseller aşağıdaki gibi:
(Fotoğrafların sadece 1 tanesi yüklendi niyeyse, öbürü de Ethernet kablosu ucuna sahip diyeyim)

20231005_152328.jpg

Benim sorum şu:

-Burada altyapı var mı?
-Yoksa TV+ nasıl bağlatılmış? Altyapısız oluyor muydu o?
-Aynı daireye 2 tane modem bağlatılır mı? Öyleyse aşağıdaki komşuya benimkini bağlatsam sıkıntı olur mu?(aşağıdaki komşumun halihazırda interneti var Türk Telekom kullanıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yemin ederim bu millet akıllanmaz, kaçak kat yapmaya devam edin 👍, sorunuza gelirsek altyapı alt kat ile ortak sanırım.
Teras olan birleşik dublex katlarını kapattırarak 2 daireye çevirmiş, çevrilen daireyi de gelir yaratsın diye kiralamış olabilirler.
-Burada altyapı var mı?
Altyapı vardır fakat siz ekstra daire olarak gözükmezsiniz bunu yaptırtmaları gerek. İnternet için onların dairesinin üzerine yaptırarak kabloyu kendi katınıza çekmelisiniz.

Altyapı vardır fakat siz ekstra daire olarak gözükmezsiniz bunu yaptırtmaları gerek. İnternet için onların dairesinin üzerine yaptırarak kabloyu kendi katınıza çekmelisiniz.

Hocam o mümkün oluyor mu? Tek daireye tek kablodan gitmiyor mu nasıl yapacağım tam olarak? İnternet sağlayıcısına o numaraya gelmelerini ama geldiklerinde benim kata çekmelerini mi söyleyeyim?

Hocam o mümkün oluyor mu? Tek daireye tek kablodan gitmiyor mu nasıl yapacağım tam olarak? İnternet sağlayıcısına o numaraya gelmelerini ama geldiklerinde benim kata çekmelerini mi söyleyeyim?
Ev sahibinizin tabu müdürlüğüne başvurarak beyan etmesi gerekiyor diğer daireyi. Ancak o zaman daire olarak gözükür ve siz bireysel kullanırsınız.

Yemin ederim bu millet akıllanmaz, kaçak kat yapmaya devam edin 👍, sorunuza gelirsek altyapı alt kat ile ortak sanırım.
Valla hocam çok sıkıntıymış buranın belgesi olmadığını da bilmiyordum senet falan da imzalattı ev sahibi. Bu kablosuz olanlar da çok pahalıya denk geliyor bir de.

Fiber kablo değil mi o kabloyu takip et hangi firmanın kutuya bağlıysa ordan başvur
Hocam binanın girisinde zaten Turkcell'in afişi falan var onlar yapmış galiba ama aradığım zaman daire kayıtlı olmadığı için yapamayız diyorlar.

Ev sahibi bilmiyor mu?
Alt kat adına başvur.

Biliyordur ev sahibi, ama kaçak kat işte.
Alt kat zaten internet kullanıyor o yüzden o kablo çekmiştir. Ankastre'de ekstra port var mı kontrol et diyenler var ama çok da anlamıyorum o konuyu.

Öbür kablo da bu şekilde bu arada, bu ne alaka hiçbir fikrim yok. Altyapı çektirdi demekse alt kat için çağırıp bağlatırım ama yok işte bilmiyorum.

20231005_154620.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı